Trwa ładowanie...

Spotkanie z autorem i bohaterem książki ''Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk''

Na rynku ukazała się książka Dominika Szczepańskiego "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk". Spotkanie autorskie promujące książkę odbędzie się w najbliższą środę, 4 listopada o godzinie 19.00, w warszawskim Barze Studio (Plac Defilad 1). 

Share
Spotkanie z autorem i bohaterem książki ''Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk''Źródło: Agora
d1yadgf

*Na rynku ukazała się książka Dominika Szczepańskiego "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk" . Spotkanie autorskie promujące książkę odbędzie się w najbliższą środę, 4 listopada o godzinie 19.00, w warszawskim Barze Studio (Plac Defilad 1). *

W spotkaniu prowadzonym przez Rafała Betlejewskiego udział wezmą Dominik Szczepański (autor), Piotr Chmieliński (pierwszy człowiek, który kajakiem przepłynął Amazonkę, dobry duch ostatniej wyprawy Olka) oraz bohater książki Aleksander Doba. Wstęp wolny.

O książce:

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Wtedy można na przykład. przepłynąć ocean Atlantycki kajakiem. I to dwukrotnie. Na oceanie nie ma ciszy to niezwykła historia Aleksandra Doby, *emerytowanego inżyniera mechanika, który został *Podróżnikiem Roku 2015 “National Geographic” oraz otrzymał Grand Prix w konkursie Travellery 2014.

d1yadgf

W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tys. km kajakiem z Lizbony do New Smyrna Beach na Florydzie. Walczył z awariami, przeciwnymi wiatrami i dziewięciometrowymi falami. Na 47 dni stracił łączność telefoniczną ze światem. Czy zastanawialiście się kiedyś, o czym myśli się przez tyle samotnych dni?

Za rok Doba kończy 70 lat. Planuje kolejną wyprawę, trudniejszą od poprzednich. Sam o sobie mówi, że jest tylko … turystą. Pytany o przepis na sukces, odpowiada: Zawsze trzeba zaczynać od marzeń. Potem plany. No i trzeba sprzątać śmieci z rzeki, bo ja potem nie mogę kajakiem się przebić.

d1yadgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yadgf
d1yadgf