Trwa ładowanie...
spotkanie autorskie

Spotkanie z Anną Kim, autorką powieści ''Anatomia pewnej nocy''

Już w najbliższą środę, 25 listopada w Austriackim Forum Kultury w Warszawie odbędzie się spotkanie z pisarką Anną Kim.

Share
Spotkanie z Anną Kim, autorką powieści ''Anatomia pewnej nocy''
Źródło: Materiały wydawcy
d1iw8rx

Już w najbliższą środę, 25 listopada w Austriackim Forum Kultury w Warszawie odbędzie się spotkanie z pisarką Anną Kim .

Początek spotkania, zorganizowanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest zaplanowany na godzinę 18:00. Autorka pojawi się w Austriackim Forum Kultury, mieszczącym się w Warszawie przy ul. Próżnej 7/9.

Anna Kim to autriacka pisarka koreańskiego pochodzenia, znana polskim czyetnikom z powieści "Anatomia pewnej nocy" , opisującej historię niemieckiej dziennikarki Elle i pewnego grenlandzkiego miasteczka.

d1iw8rx

Jedno grenlandzkie miasteczko. Jedna letnia noc. Jedenaście osób, które postanowiły targnąć się na swoje życie. Niemiecka dziennikarka Elle kilka tygodni po tragicznych wydarzeniach przyjeżdża do Amaraq i, podając się za autorkę turystycznych reportaży, usiłuje poznać przyczyny tragedii.

Próbuje zdobyć zaufanie rdzennych Inuitów i dowiedzieć się, co skłoniło samobójców do tak dramatycznego kroku. Pozorny brak motywów sprawia, że zjawisko postrzegane jest jako epidemia przenoszona przez dotyk lub samo tylko spojrzenie. Czy jednak na pewno samobójców nic nie łączy? A może to mroczne miasto i warunki egzystencji w krainie skrajności popchnęły ich do tego desperackiego czynu? Czy Elli dostrzeże związek tajemniczych zdarzeń z jednostajnością egzystencji w krainie skrajności?

Relacje z ostatnich godzin życia bohaterów tworzą mozaikę, którą przeplatają opisy krajobrazu i codziennej egzystencji we wschodniej Grenlandii, co stanowi niewątpliwie wielki walor książki Anny Kim.

d1iw8rx

Podziel się opinią

Share
d1iw8rx
d1iw8rx