Trwa ładowanie...

Spotkania z pisarzami na Międzynarodowych Targach Książki

Spotkania z pisarzami na Międzynarodowych Targach KsiążkiŹródło: Inne
d35mk9s
d35mk9s

Ponad 600 wydawców z 30 krajów uczestniczy w rozpoczynających się 53 Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. W tym roku gościem honorowym targów jest Izrael, który świętuje 60. rocznicę powstania państwa żydowskiego. Izrael ogłosił niezależność 14 maja 1948 roku.

Na targach odbędzie się wiele spotkań z izraelskimi pisarzami, wśród których w tym roku nie będzie najbardziej znanego w Polsce izraelskiego pisarza - Amosa Oza. Będą natomiast: Alona Frankel, Gil Hovav, Liat Kaplan, Esti Chaim, Yossi Avni-Levy, Szoszana Ronen i Sara Siwroni. W izraelskim pawilonie w Pałacu Kultury i Nauki będzie można także posłuchać dyskusji prowadzonych z nimi przez wybitne osobowości kultury. W pawilonie będzie się też znajdował kącik dla dzieci i Empik Cafe.

W trakcie targów kontynuowana będzie - zapoczątkowana w ubiegłym roku - akcja Narody świata przepisują Biblię. Każdy z 20 tysięcy 137 uczestników tej akcji (tyle wersów liczy Biblia) po własnoręcznym przepisaniu wersu Świętej Księgi otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Pierwszego dnia targów tradycyjnie odbywa się także ogłoszenie nominowanych do literackiej nagrody NIKE, a w tym roku zostaną także ogłoszeni twórcy nominowani do innej literackiej nagrody Gdynia. W tym roku podczas targów zostaną także po raz pierwszy ogłoszone nominacje do nowej, gdańskiej nagrody: Poeta Wolności.

Międzynarodowe Targi Książki są także okazją do ogłoszenia konkursu na książkę dla dzieci i młodzieży czy rozstrzygnięcia konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku.

d35mk9s

Swoją obecność na targach zapowiedziało bardzo wielu naszych największych autorów, między innymi- Sławomir Mrożek, Wiesław Myśliwski, Julia Hartwig, Jarosław Marek Rymkiewicz czy Stefania Grodzieńska. Będzie też wielu autorów literatury dziecięcej.

W czasie targów, w sobotę, odbędzie się - między innymi - prezentacja drugiego tomu wywiadu-rzeki z profesorem Stefanem Mellerem zatytułowanego Świat według Melllera. Życie i polityka. Ku przyszłości. Do księgarń książka trafi w przyszłym tygodniu.

d35mk9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35mk9s

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj