Tadeusz "Bór" Komorowski
W podręcznikach do historii opisywany jako komendant Armii Krajowej i sygnatariusz rozkazu, który włączył stolicę do akcji "Burza". Trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari V klasy, a ponadto wielokrotnie nagradzany jeździec, reprezentujący Polskę na międzynarodowych zawodach.
Był nie tylko zawodnikiem, ale także instruktorem w Centralnej Szkole Kawalerii w Grudziądzu i olimpijczykiem. Na igrzyska w Paryżu (1924) pojechał jako zawodnik, zaś w Berlinie (1936) pełnił rolę szefa polskiej ekipy jeździeckiej. Towarzyszyła mu wtedy żona, która tak wspominała wizytę w III Rzeszy:
"Berlin zrobił na mnie przygnębiające wrażenie. Zmilitaryzowane miasto, wszędzie pełno oddziałów SS, maszerujących z bębnami, pokazywali nam jakieś fabryki lotnicze czy lotniska, wszędzie się widziało tę rozbudowę i ten rozmach, i to zmilitaryzowanie, takie już niby prawie wojenne. Wróciliśmy stamtąd w przekonaniu, że ta siła musi gdzieś wybuchnąć. (…) Same zawody składały się z najrozmaitszych konkurencji, a kończyły się konkursami hippicznymi na wielkim stadionie olimpijskim. Niemieccy sędziowie strasznie fałszowali wyniki (…). Mąż zrobił im piekielną awanturę, gdy na jakimś przedbiegu w terenie dali nam niesłusznie punkty karne i, zdaje się, koniec końców musieli się wycofać".