Trwa ładowanie...
dzieci
13-09-2011 14:04

"Śpij już, k...a, śpij" - książeczka dla młodych, sfrustrowanych rodziców

"Śpij już, k...a, śpij" (ang. Go The F**k To Sleep) Adama Mansbacha to niewielka, ale budząca wiele emocji książeczka w sam raz dla młodych, sfrustrowanych rodziców, którzy mają problemy z usypianiem swoich pociech. Książka ukaże się u nas w październiku nakładem Wydawnictwa Albatros.  

"Śpij już, k...a, śpij" - książeczka dla młodych, sfrustrowanych rodzicówŹródło: "Nigdy w życiu"
d1q8m7c
d1q8m7c

Śpij już, k...a, śpij (ang. Go The Fk To Sleep) Adama Mansbacha to niewielka, ale budząca wiele emocji książeczka w sam raz dla młodych, sfrustrowanych rodziców, którzy mają problemy z usypianiem swoich pociech. Książka ukaże się u nas w październiku nakładem Wydawnictwa Albatros.**

Zabawne, sugestywne wierszyki już zdążyły podbić świat, a wybrane fragmenty uchodzą wręcz za kultowe. Jak prezentuje się książka Mansbacha w przekładzie na język polski? Póki co wydawca przedpremierowo udpostępnił krótki wierszyk, który brzmi następująco: „Budzę się ledwie przytomny / I widzę zamknięte oczka twe / Więc na paluszkach cicho wychodzę / Żebyś, o kurwa, nie zbudził się”.

Wydawca reklamuje książkę jako wspaniały pomysł na prezent "z przymrużeniem oka".

d1q8m7c

- Ta książka zadziała na rodziców jak środek przeczyszczający - mówił jakiś czas temu o swoim dziele Adam Mansbach. - Chciałem trochę "podrasować" wszystkie te klasyczne bajki dla dzieci. Wszystkie są takie urocze, we wszystkich są te zwierzątka i rozpływają się w tej lekkiej mgiełce marzeń, a ja je chciałem skontrastować z rodzicem, który kładzie to dziecko spać - mówi autor.

- Bo gdy dziecko nie chce się położyć, to ta frustracja zaczyna się kumulować i rodzic z jednej strony mówi do dziecka językiem pełnym miłości, stara się być spokojny, ale czasami po prostu myśli co innego. Dlatego wprowadziłem podział. Najpierw rodzic czyta dziecku historię, a niżej widzi swoje myśli.

- Książka daje głos rodzicom, którzy są poddawani ogromnej presji kulturowej. Wychowywanie musi być procesem doprowadzonym do perfekcji, dlatego - choć bardzo kochamy swoje dzieci - wiemy też, że ta miłość nie zawsze jest prosta.

Czy książeczka Mansbacha będzie bestsellerem także w Polsce? Jak sądzicie?

[oprac. Grzegorz Wysocki , na podst. mat. wydawcy, TVN24]

d1q8m7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8m7c