Trwa ładowanie...

Słuchowisko "Bóg zapłacz!" nominowane do Prix Europa 2011

Słuchowisko "Bóg zapłacz!" w reżyserii Janusza Kijowskiego na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego zostało nominowane do nagrody "Prix Europa 2011" - podało Polskie Radio Olsztyn.

Słuchowisko "Bóg zapłacz!" nominowane do Prix Europa 2011Źródło: Inne
d3yfvv0
d3yfvv0

Słuchowisko Bóg zapłacz! w reżyserii Janusza Kijowskiego na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego zostało nominowane do nagrody "Prix Europa 2011" - podało Polskie Radio Olsztyn. Słuchowisko wyprodukowane przez olsztyńską rozgłośnię znalazło się wśród 93 audycji radiowych jako jedyne z Polski.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Alicja Kulik z Polskiego Radia Olsztyn w tym roku do tego prestiżowego konkursu zgłoszono prawie 200 audycji z 36 krajów. Międzynarodowe jury w Berlinie wybierze pod koniec października zwycięzców w kategoriach słuchowisko, dokument radiowy i muzyka.
Konkurs Prix Europa został ustanowiony w 1987 roku z inicjatywy Rady Europy i Europejskiej Fundacji Kultury w celu promowania twórczości i różnorodności kultur narodowych, regionalnych i lokalnych. Autorzy, producenci, scenarzyści i operatorzy wybierają najlepsze europejskie produkcje telewizyjne, radiowe i internetowe. W tym roku ogłoszenie wyników nastąpi 29 października.

Słuchowisko Bóg zapłacz! otrzymało już dwie nagrody na XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry Sopot 2011". Nagrody otrzymali aktor olsztyńskiego Teatru im Jaracza Grzegorz Gromek za rolę drugoplanową i realizator Ryszard Szmit.

Akcja Bóg zapłacz! rozgrywa się w latach czterdziestych XXI wieku. Opowiada o klęsce pokolenia ludzi doświadczających samotności i upadku wartości, przegrywających z nowym porządkiem świata.

d3yfvv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yfvv0