Trwa ładowanie...

Skandaliczna teoria o Wildsteinie i Pyjasie

Skandaliczna teoria o Wildsteinie i PyjasieŹródło: Inne
d4dhejt
d4dhejt

Były lekarz sądowy prof. Zdzisław Marek posądza go o współodpowiedzialność za śmierć Stanisława Pyjasa.

- Kanalia, po prostu kanalia - mówi o profesorze Wildstein.
W księgarniach można kupić właśnie książkę Marka. Opisał w niej serię pobić z lat 70. i 80., w których dopatrywano się motywów politycznych.

To właśnie na ekspertyzach Zdzisława Marka opierała się prokuratura PRL w sprawie śmierci Stanisława Pyjasa. Znaleziono go martwego w maju 1977 roku w sieni krakowskiej kamienicy.

W książce Głośne zdarzenia w świetle medycyny sądowej profesor stawia następującą hipotezę - pijany Stanisław Pyjas dobijał się do mieszkania koleżanki i został uderzony gwałtownie otwieranymi przez kogoś drzwiami. Zrezygnował z wizyty, zszedł na dół, a tam, siedząc u stóp schodów, zachłysnął się krwią z wargi zranionej przy uderzeniu.

„Tylko zmasowana propaganda i z uporem powtarzane twierdzenia, że Stanisława P. zamordowano, utrwaliła to w powszechnym przekonaniu, bezkrytycznie powtarzanym. (...) Każdy mający odmienne zdanie, czy choćby wyrażający wątpliwości, jest zakrzykiwany i nazywany ‘świadomym współpracownikiem usiłującym zatuszować ponurą zbrodnię’” - pisze w swojej książce prof. Marek.

Więcej w aktualnym wydaniu „Dziennika”.

d4dhejt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dhejt