Trwa ładowanie...
seria
23 kwietnia 2010, 13:20

Seria Niefortunnych Zdarzeń robi furorę

Trzy kolejne tomy Serii Niefortunnych Zdarzeń ukażą się w Polsce jeszcze w tym roku - zapowiada wydawnictwo Egmont.

Seria Niefortunnych Zdarzeń robi furoręŹródło: Inne
d29coz4
d29coz4

W marcu ma trafić do księgarń Akademia antypatii - piąty odcinek tragicznych dziejów rodzeństwa Baudelaire. Na maj planowana jest premiera części szóstej - Windy widmo. Jeszcze w tym roku ma się także ukazać siódmy tom - The Vile Village.

Seria Niefortunnych Zdarzeń Lemony Snicketa weszła na polski rynek przebojem wiosną zeszłego roku. Promowana jako najgroźniejszy konkurent Harry'ego Pottera w Stanach Zjednoczonych, natychmiast zdobyła liczne grono odbiorców także nad Wisłą i Odrą.

Brak nowego tomu przygód Pottera oraz olbrzymia promocja serii o Baudelaire'ach, m.in. prezentacja fragmentów Przykrego początku na antenie radiowej Trójki oraz w portalu Wirtualna Polska , pomogły trafić książkom Snicketa do odpowiedniego odbiorcy.

Czy jest nim młody czytelnik? Zapewne również, ale lektura tragicznych opowieści o Wioletce, Klausie i Słoneczku dostarcza nie lada uciechy wielu dorosłym. Zestawienie tragedii i uciechy nie jest bynajmniej pomyłką ani oznaką kompletnej bezduszności.

d29coz4

Aby zamknąć komplet nieszczęść dotykających Baudelaire'ów, Lemony Snicket planuje napisanie 13 tomów serii. Na Zachodzie ukazało się od 1999 r. dziewięć części cyklu. Z danych Publishers Weekly wynika, że ich łączny nakład przekroczył 3,6 mln egzemplarzy.

Każdy kolejny tom trafia na listę bestsellerów New York Timesa, zaś autor znalazł się na amerykańskiej liście 100 Najbardziej Kreatywnych Ludzi Rozrywki za stworzenie Najlepszego Koszmaru dla Dzieci.

W tym roku Paramount Pictures zamierza wyprodukować pierwszy film na podstawie Serii Niefortunnych Zdarzeń.

d29coz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj