Trwa ładowanie...
seks

Seks w imię proroka

Share
Seks w imię proroka
Źródło: Jupiterimages
d4dvti4

Choć jej pracę pobłogosławił Wielki Mufti, wielu groziło jej śmiercią tylko z tego powodu, że otwarcie mówi i pisze o <a href="https://kobieta.wp.pl/seks-i-zwiazki">seksie</a>. Jak na warunki kraju arabskiego to prawdziwa rewolucja.

Trudno o większy kontrast: siedzi kobieta, zasłonięta od stóp do głowy – widoczne są tylko oczy. Okryta jest hidżabem w kolorze głębokiej czerni, dodatkowo twarz zasłania nikab jak ciemny welon. Kobieta ta mówi o orgazmie, seksie analnym, wzroście pożądania i innych intymnych sprawach.* Jest tak otwarta i szczera, że tłumaczka od czasu do czasu wyraźnie zaczyna się jąkać.*

Wedad Lootah napisała pierwszy poradnik seksuologiczny dla muzułmanów i wywołała w swoim ojczystym Dubaju niesamowity skandal.Książka porusza mnóstwo tematów tabu, o których w świecie arabskim nie wolno było dotąd publicznie dyskutować. A na pewno nie mogła czynić tego kobieta. Lootah pisze o problemach seksualnych występujących w społeczeństwach muzułmańskich i na podstawie konkretnych przykładów podaje wskazówki, jak je rozwiązać.

Ta 45-letnia kobieta cieszy się niepodważalnym autorytetem w dziedzinie seksualności. Od dziewięciu lat pracuje jako seksuolog w poradni małżeńskiej w sądzie rodzinnym w Dubaju – jako pierwsza kobieta. Powierzono jej tę pracę na życzenie samego szejka Mohameda ben Raszida al-Maktuma.
– Jestem z tego bardzo dumna – mówi Lootah.

Martin Staudinger

Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu „Forum”.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4dvti4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dvti4
d4dvti4