Trwa ładowanie...
ebook
23-04-2010 13:48

Ściągnij i przeczytaj, zanim zapłacisz

Ściągnij i przeczytaj, zanim zapłaciszŹródło: Inne
d3na6h1
d3na6h1

„Ściągnij i przeczytaj, zanim zapłacisz” - z pierwszą tego typu akcją eksperymentem w Polsce rusza Wydawnictwo Złote Myśli. Wszyscy zainteresowani, zanim zdecydują się za książkę zapłacić, mają możliwość jej pobrania i przeczytania. Czy to dobry pomysł?

Czy ludzie są na tyle uczciwi, by zapłacić za książkę, która się im spodoba, a którą de facto już mają na własność? Wydawcy głęboko wierzą, że tak. I na dodatek dają czytelnikowi możliwość wyboru ceny książki. Naiwni czy może wizjonerscy w swoim pomyśle?

Internet niesie klientowi możliwość posłuchania i pobrania fragmentów muzyki, zanim zdecyduje się on konkretny album kupić. Niektóre zespoły idą jeszcze dalej, np. Radiohead czy Nine Inch Nails, grające rock alternatywny, postanowiły udostępnić w Sieci pełne wersje swoich najnowszych albumów, kwestię wynagrodzenia za nie pozostawiając słuchaczom. Ich nowatorskie podejście zostało docenione – zarobili dużo więcej, aniżeli dystrybuując muzykę standardowymi ścieżkami, a co najważniejsze – zdobyli tym niesamowite rzesze fanów, a ich muzyka większą popularność. Czy taki eksperyment z książką w roli głównej, na dodatek w Polsce, jest możliwy?

Dostać coś na własność, zanim się zapłaci?

Złote Myśli odważyły się na taki krok – dają produkt, a to klienci mają zdecydować, czy według nich jest on dobry i czy zamierzają za niego zapłacić. Z szerokiej gamy motywacyjnych publikacji Wydawnictwo zaproponowało pełną wersję jednego ze swoich bestsellerów wydawniczych – książkę Nikodema Marszałka Motywacja bez granic.

d3na6h1

Ściągnij i przeczytaj, zanim zapłacisz

Przygotowana została specjalna strona poświęcona akcji: http://motywacja-bez-granic.zlotemysli.pl. Każdy zainteresowany może pobrać stamtąd do końca listopada publikację w pełnej wersji w postaci elektronicznej w formacie PDF, a po przeczytaniu zdecydować, czy i ile zamierza za nią zapłacić.
Wydawnictwo przygotowało 3 propozycje cenowe: 5 zł, 20 zł i 30 zł. Dlaczego właśnie takie kwoty? Zostały one pomyślane tak, by wszyscy czytelnicy, którzy wysoko ocenią dostarczoną wiedzę i poczują się zobowiązani wynagrodzić za nią autora, mogli to zrobić.

d3na6h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3na6h1