Trwa ładowanie...

Sandra Regnier gościem Warszawskich Targów Książki. Przyjdź na spotkanie z autorką trylogii "Pan"

Autorka przeznaczonych dla starszej młodzieży poczytnych powieści z gatunku fantasy przyjedzie do Polski na zaproszenie wydawnictwa Adamada. Druga część jej trylogii "Pan" ukazała się wiosną tego roku.
Share
Wizyta Sandry Regnier w Warszawie podczas WTK 2018
Wizyta Sandry Regnier w Warszawie podczas WTK 2018Źródło: wyd. Adamada
d2y3njg

Wizyta Sandry Regnier na WTK 2018 będzie obejmować następujące wydarzenia:

Rozmowa z Sandrą Regnier w Księgarni Moda na Czytanie w dniu 18 maja (piątek) o godzinie 11. Spotkanie poprowadzi Krystyna Romanowska (pisząca m.in. dla "Wysokich Obcasów"). Adres: ul. Bracka 25 (Dom Braci Jabłkowskich) w Warszawie. Wstęp wolny.

Podpisywanie książek na stoisku Wydawnictwa Adamada (D19) na Warszawskich Targach Książki w dniu 19 maja (sobota) w godzinach 13–14. Adres: Stoisko D19 (Wydawnictwo Adamada), Stadion PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O autorce:
Sandra Regnier mieszka w powulkanicznym regionie Eifel w Niemczech, wśród wspaniałej natury, bujnej zieleni i czystych źródeł. Można tu podziwiać ruiny zamku krzyżowców oraz inne ślady przeszłości.
Swój czas dzieli na pisanie i rodzinę (mąż i trójka dzieci) oraz na pracę w bibliotece szkolnej i warsztacie artystycznym. Pisze, odkąd skończyła 11 lat – chciała wtedy sprawdzić, jak to jest wymyślać historie i tak już zostało do dzisiaj.

d2y3njg

Inspiracje czerpie z otoczenia, dlatego jeżdżąc na rowerze, zawsze ma przy sobie notes i aparat. Jest zmorą pilota każdej wycieczki, ponieważ zadaje za dużo trudnych pytań i notorycznie zostaje w tyle, by robić mnóstwo zdjęć.

Książki Sandry Regnier wpisują się w modny wśród czytelników (grupa wiekowa Young Adult) trend, którym jest połączenie świata fantastyki ze współczesnością. Oto melanż elfów, smoków i magii z doskonale znanym klimatem dnia codziennego – szkoła, rodzina, smartfony i problemy nastolatków. Ten podgatunek fantastyki znany jest jako urban fantasy i do niego należą książki z serii "Pan".

Poniżej przedstawiamy krótką prezentację głównych bohaterów i zarys pierwszych dwóch części trylogii:

Felicity Morgan. Wiecznie zaspana niezdara z aparatem na zębach. Zahukana pyzata półsierota znienawidzona przez koleżanki z klasy. Wyśmiewana nudziara, z którą absolutnie nikt się nie liczy. Czy rzeczywiście od tej niepozornej dziewczyny mogą zależeć losy królestwa elfów?

d2y3njg

Lee Fitzmor. Przystojny, czarujący i… tajemniczy. Wysłannik królestwa elfów, który przybył do Horton Collage z sekretną misją – ma odnaleźć wybrankę.

Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów jest świetnym preludium do fantastycznej trylogii. Błyskotliwe i pełne humoru dialogi oraz duży potencjał konfliktowy między dwiema głównymi postaciami pozwalają czytelnikowi zapomnieć o codzienności i bez reszty oddać się lekturze.

W tomie 2 – Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów – ciężar narracji przechyla się coraz bardziej w stronę elementów fantasy: odwiedziny w Avalon, jeszcze więcej podróży w czasie, niewyobrażalni przeciwnicy. Dynamiczna narracja i nowe wątki wraz z niewiarygodnymi zdarzeniami sprawiają, że lektura nabiera charakteru świetnego kina akcji.

Więcej informacji na stronach:
www.adamada.pl
www.sandra-regnier.com
www.carlsen.de
www.facebook.com/ModaNaCzytanie

d2y3njg

Podziel się opinią

Share
d2y3njg
d2y3njg