Trwa ładowanie...
spotkanie autorskie
18-02-2016 23:06

''Sami Swoi. Za kulisami komedii wszech czasów'' - spotkanie z autorem

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Koźlenko autorem książki „Sami Swoi. Za kulisami komedii wszech czasów”, która odbędzie się 25 lutego, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (sala LALKA), we Wrocławiu (ul. Piłsudskiego 64 a), o godz. 18:00. W spotkaniu udział wezmą także twórcy kultowego filmu – Sylwester Chęciński (reżyser) oraz Jerzy Janeczek (Witia Pawlak). Prowadzenie: Krzysztof Majewski. Wstęp wolny!

Share
''Sami Swoi. Za kulisami komedii wszech czasów'' - spotkanie z autoremŹródło:
d3s0tau

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Ko*źlenko autorem książki Sami Swoi. Za kulisami komedii wszech czasów”, która odbędzie się 25 lutego, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (sala LALKA), we Wrocławiu (ul. Piłsudskiego 64 a), o godz. 18:00. W spotkaniu udział wezmą także twórcy kultowego filmu – Sylwester Chęciński (reżyser) oraz Jerzy Janeczek (Witia Pawlak). Prowadzenie: Krzysztof Majewski. Wstęp wolny!*

Książka “Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów“ opowiada o nieznanych i niepublikowanych szczegółach powstawania filmu, pracy na planie, relacji między aktorami oraz niezwykłych perypetiach samego obrazu, który dla wielu jest kultowy.

W 1966 roku na planie filmu “Sami swoi” zagrano ostatnią scenę. Po 50 latach Dariusz Koźlenko sięga nie tylko do archiwalnych wywiadów, zdjęć, relacji prasowych, ale przede wszystkim rozmawia z tymi, którzy ten film tworzyli, m.in. reżyserem Sylwestrem Chęcińskim czy Jerzym Janeczkiem, odtwórcą roli Witi Pawlaka. Rozmawiają o trudnych początkach filmu, pomysłach na postacie, kłopotach z obsadą albo raczej z głosem, zmiennych losach scenariusza i pierwowzorach głównych bohaterów, prywatnym archiwum Sylwestra Chęcińskiego, dążeniu do perfekcji, animozjach, kłótniach, wielkich przyjaźniach i rywalizacji oraz szczęśliwym zakończeniu, czyli o życiu po premierze. Jesteśmy przekonani, że książka“Sami swoi“. Za kulisami komedii wszech czasów” zdobędzie uznanie nie tylko wśród licznych miłośników filmu.

d3s0tau

Autorem publikacji jest Dariusz Koźlenko: reportażysta, dziennikarz „Ozonu”, „Dziennika”, „Newsweeka”. Nagradzany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Współautor książki ,,Leo zawodowiec. Jak Beenhakker odmienił Polaków.”. Publikuje w tygodniku „Polityka” oraz „Plusie Minusie”, weekendowym magazynie „Rzeczpospolitej”.

Patronat medialny: RMF Classic, Wirtualna Polska, Uważam Rze Historia.

Partner: Dolnośląskie Centrum Filmowe.

d3s0tau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0tau
d3s0tau