Trwa ładowanie...

Salman Rushdie zwycięzcą Best of the Booker

Salman Rushdie zwycięzcą Best of the BookerŹródło: Inne
d2fj1eo
d2fj1eo

* Salman Rushdie zwycięzcą Best of the Booker za Dzieci północy . *

Na tę książkę oddano 36% głosów - powiedziała Victoria Glendinning, przewodnicząca jury tej najbardziej prestiżowej nagrody literackiej brytyjskiej Wspólnoty Narodów i dodała, że na ten tytuł głosowały tysiące czytelników a jury uznało, że był to właściwy wybór.

* Dzieci północy Salmana Rushdiego już raz w 1993 roku otrzymały Bookera Bookerów z okazji dwudziestopięciolecia istnienia nagrody.* Teraz po 15 latach powtórzyły ten spektakularny sukces z okazji czterdziestolecia istnienia nagrody. W tym roku na liście kandydatów do nagrody rekomendowanych przez członków jury znaleźli się oprócz Rushdiego Pat Barker (The Ghost Road), Peter Carey ( Oskar i Lucynda ), J.M. Coetzee ( Hańba ), Nadine Gordimer (The Conservationist), JG Farrell (The Siege of Krishnapur).

Dom Wydawniczy Rebis opublikował wszystkie powieści Rushdiego z wyjątkiem Szatańskich wersetów. 1 lipca wydawnictwo Rebis wydało kolejny dodruk Dzieci północy . 30 wrzesnia do księgarń trafi najnowsza powieść Rushdiego Czarodziejka z Florencji.

d2fj1eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fj1eo