Trwa ładowanie...
premiera
23-04-2010 13:20

Saga rodu Kobuszewskich Książką Marca

Saga rodu Kobuszewskich Książką MarcaŹródło: Inne
dzavnv7
dzavnv7

Humor w genach - saga rodzinna pióra Hanny z Kobuszewskich Zborowskiej - została Książką Marca Warszawskiej Premiery Literackiej. Wręczenie nagrody odbędzie się dziś w warszawskim Klubie Księgarza.

Hanna Zborowska zaczęła pisać tę książkę nieco przypadkowo, bo z nudów, podczas choroby. Kolejne rozdziały opowieści były rodzinną lekturą, odkładaną do szuflady. Pomysł wydania zrodził się na początku 2002 roku, po tym, jak kilka fragmentów książki ukazało się na łamach ilustrowanych czasopism.

Autorka książki jest siostrą Jana Kobuszewskiego i matką Wiktora Zborowskiego. Wspomnienia zapisane w "Humorze w genach" dotyczą przede wszystkim lat międzywojnia, kiedy autorka była dzieckiem i uczennicą gimnazjum im. Leonii Rudzkiej oraz lat okupacji i czasów tużpowojennych. Wspomnienia zamyka wejście w dorosłość - ślub z Adamem Zborowskim, ojcem Wiktora. Książka ilustrowana jest ponad 80 fotografiami z rodzinnych albumów.

Warszawska Premiera Literacka to nagroda przyznawana przez warszawskich księgarzy najwartościowszym i najstaranniej wydanym publikacjom. Z 12 "książek miesiąca" wybierana jest potem "książka roku".

dzavnv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzavnv7