Trwa ładowanie...

Ruszył Maraton Biblijny

Ruszył Maraton BiblijnyŹródło: Jupiterimages
drb3gd1
drb3gd1

Odczytaniem fragmentu Księgi Rodzaju przez biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Wacława Depo rozpoczął się w niedzielę w Zamościu Maraton Biblijny.

Przez pięć dni i pięć nocy ponad tysiąc osób będzie czytało fragmenty Biblii w kościele Świętej Bożej Opatrzności.

- Chcemy pomóc ludziom zacząć czytać Pismo Święte tak by zaczęli widzieć w nim swoje życie - powiedział proboszcz parafii ks. Jarosław Feresz, inicjator wspólnego czytania Biblii.

Duchowny uważa, że idee, które dotychczas towarzyszyły Kościołowi w funkcjonowaniu już się wypaliły.
- Teraz musimy poszukać czegoś co jest sensu stricto chrześcijańskie. Sięgnięcie po Pismo Święte będzie zwróceniem się do korzeni i odzyskaniem nowej świeżości - powiedział ks. Feresz.

Czytający zapisywali się do Maratonu od kilku tygodni, każdy z nich przez pięć minut czyta wyznaczony fragment Biblii. Wciąż są chętni, potrzeba w sumie 1500 osób do przeczytania wszystkich fragmentów na jakie podzieliliśmy Pismo Święte - dodał ks. Feresz.

Wśród osób, które uczestniczą w Pierwszym Maratonie Biblijnym w Zamościu są parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy. Czytający o wyznaczonych porach przychodzą do kościoła i czytają przydzielony im fragment Biblii.

Czytanie Biblii w Zamościu zakończy się w piątek 6 marca.

drb3gd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drb3gd1