Trwa ładowanie...

Rusinek: w testamencie Szymborskiej jest postanowienie dotyczące fundacji

W testamencie Wisławy Szymborskiej jest postanowienie dotyczące fundacji, która będzie miała za zadanie opiekę nad jej twórczością - powiedział w czwartek PAP sekretarz noblistki Michał Rusinek.

Rusinek: w testamencie Szymborskiej jest postanowienie dotyczące fundacjiŹródło: Wydawnictwo Znak
d2dirqz
d2dirqz

W testamencie Wisławy Szymborskiej jest postanowienie dotyczące fundacji, która będzie miała za zadanie opiekę nad jej twórczością - powiedział w czwartek PAP sekretarz noblistki Michał Rusinek .

Rusinek nie chciał podać bliższych szczegółów.

Poetka wyraziła też wolę, by pochowano ją w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Rakowickim."Władze miasta uszanują wolę Wisławy Szymborskiej. Nie przyszło by nam do głowy, by się jej sprzeciwiać, choć zapewne wiele osób chciałoby, aby poetka spoczęła na Skałce obok Czesława Miłosza" - powiedziała PAP wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka. Dodała, że termin pogrzebu najprawdopodobniej będzie ustalony jeszcze w czwartek.

Mieszkańcy Krakowa od południa będą mogli złożyć wpisy w księdze kondolencyjnej wystawionej w holu kamiennym Urzędu Miasta Krakowa. W Magistracie będzie także można obejrzeć zdjęcia poetki, autorstwa Wiesława Majki z uroczystości wręczenia Wisławie Szymborskiej tytułu Honorowej Obywatelki Krakowa.

Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa zawisły żałobne kiry. Kirami udekorowane zostaną także pojazdy komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej: Sekretarz Szymborskiej ujawnia - oto jej testament!

d2dirqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dirqz