Trwa ładowanie...
d2b327y

Rozpoczyna się festiwal literacki Pora Poezji

d2b327y
d2b327y

Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu literackiego Pora Poezji, odbywać się będzie w dniach 6-16 marca w 22 miastach Polski. Kumulacja imprez festiwalowych zapowiadana jest na koniec przyszłego tygodnia, ale pierwsze spotkania będą miały miejsce już w najbliższy piątek w Rzeszowie.

Pora Poezji to jeden z czterech wielkich festiwali literackich organizowanych w całej Polsce przez Instytut Książki. Pora Poezji tradycyjnie odbywa się w marcu, Festiwal Literatury Popularnej Poplit - w kwietniu, Pora Prozy przypada na październik, a Festiwal Kryminału - na listopad. Te cztery festiwale noszą wspólną nazwę Cztery Pory Książki.

Podczas tegorocznej edycji Pory Poezji z czytelnikami spotkają się zarówno twórcy znani jak: Ewa Lipska , Adam Wiedemann , Marzanna Bogumiła Kielar czy Wojciech Bonowicz , jak i debiutanci. Poetom towarzyszą krytycy, literaturoznawcy oraz - w niektórych wypadkach - muzycy. Spotkania autorskie odbywać się będą w Białymstku, Bielawie, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Nowej Rudzie, Oleśnicy, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rybniku, Rzeszowie, Świdnicy, Tarnowie, Warszawie, Wołowie i Wrocławiu.

Pierwsze spotkanie Pory Poezji odbędzie się w piątek w rzeszowskiej Starej Drukarni, gdzie zapowiedziano wieczór poetycki pt. „Imię słów”, w którym uczestniczyć będą Mariusz Grzebalski , Mariusz Kalandyk, Radosław Kobierski , Radosław Wiśniewski, Roman Honet i Roman Misiewicz. Na sobotę zaplanowano spotkanie pt. „Klasyk kontra klasyk”, z udziałem Jacka Dehnela i Jacka Napiórkowskiego.

Także w sobotę odbędzie się spotkanie pt. „Nasz patron św. Wojciech, św. Paweł sacrum i profanum”, podczas którego swoje wiersze będą czytać Wojciech Brzóska, Wojciech Bonowicz , Paweł Lekszycki i Paweł Sarna.

d2b327y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b327y

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj