Trwa ładowanie...
edukacja
20-10-2010 16:44

Rozpoczęły się Targi Academia

Rozpoczęły się Targi AcademiaŹródło: Thinkstock
d2agk8f
d2agk8f

Trzydniowe Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia rozpoczęły się w środę w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna, czwarta edycja imprezy jest rekordowa

pod względem liczby wystawców.

Podczas IV Targów Academia swoją ofertę prezentuje 74 wystawców - aż o 50 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi na kierunki rozwoju i problemy środowiska wydawców naukowych i akademickich, a także promocja literatury naukowej i podręczników. Wielu wydawców przygotowało na targi rabaty (np. Wydawnictwo C.H. Beck - 15 proc., Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego - 15-20 proc., PIW - 20-40 proc., Zeszyty Literackie - 40-70 proc., Sic! - 25 proc.).

Targom towarzyszyć będą spotkania, dyskusje i seminaria. W Gmachu Głównym Politechniki w czwartek i piątek odbywać się będzie konferencja zatytułowana „Książka elektroniczna - zagrożenie czy szansa”. W jej programie m.in.: o przyszłości książki bez kartek, o ekspansji książki na nowe media, o zaletach i wadach, zastosowaniu i dystrybucji e-podręczników, a także o tym, jak przygotować e-book i jak go skutecznie zabezpieczyć. Będą też pokazy czytników i spotkanie na temat możliwości, które kryje elektroniczny papier.

Pierwszy dzień targów - środa - upływa pod hasłem Strefa Kariery. Studenci wszystkich kierunków mogą dowiedzieć się m.in.: jak przygotować video CV, które jest skutecznym narzędziem wyróżnienia się wśród kandydatów o pracę, na czym skupić się planując przyszłą karierę. Podczas około 20 dyskusji i spotkań towarzyszących targom prelegenci przedstawią m.in.: zagadnienia związane z elektronicznymi podręcznikami multimedialnymi, ochroną utworu autorskiego, stanem wydawnictw akademickich oraz podatkiem VAT na książki w 2011 roku. W ramach targów odbędzie się także cykl spotkań dla bibliotekarzy.

d2agk8f

Obok podręczników akademickich dostępne są publikacje o charakterze publicystycznym, informacyjnym, a także nowości wydawnicze z zakresu literatury pięknej - na targach goszczą m.in. Bellona, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Annapurna, Wydawnictwo Czarna Owca, Jeden Świat. Po raz pierwszy na targach swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa zagraniczne, takie jak Yale University Press / Harvard University Press, Moscow University Press. Obecni są też wydawcy książek elektronicznych, m.in Artatech, Libranova, QBS czy firmy eLib.pl i 7bulls.com.

Organizatorem wykonawczym targów Academia jest firma Murator EXPO.

d2agk8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2agk8f