Trwa ładowanie...
ddjd78x
oświęcim

Rozpoczęła się budowa nowego budynku biblioteki w Oświęcimiu

Share
ddjd78x

Rozpoczęła się budowa nowego gmachu biblioteki publicznej w Oświęcimiu. W poniedziałek został wmurowany kamień węgielny. Budowa zakończy się w połowie 2011 roku - poinformował szef oświęcimskiej placówki małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Albert Bartosz.

Bartosz poinformował, że inwestycja będzie kosztowała 20 milionów złotych, z czego 15 milionów złotych będzie pochodziło z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W nowej bibliotece na parterze znajdzie się czytelnia prasy codziennej, dział książki obcojęzycznej, wielofunkcyjna sala audytoryjna na około 140 miejsc, klasopracownie, punkt konsultacyjny dla organizacji pozarządowych, dział zbiorów specjalnych z dwoma salami multimedialnymi, a także bawialnia dla dzieci.

Na pierwszym piętrze znajdzie się dział dziecięcy wraz z Centrum Literatury Dziecięcej oraz przystosowane dla najmłodszych pracownie i pokój edukacyjny. Na drugim piętrze mieścić się będzie wypożyczalnia, ogólna czytelnia z multimediami, czytelnie czasopism, a także „kącik czytelniczy książki własnej”.

Nowa biblioteka będzie nowoczesnym obiektem, wyposażonym w podziemny parking i pomieszczenie do przechowywania rowerów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu powstała w 1948 roku. Na razie funkcjonuje w adaptowanych pomieszczeniach. Biblioteka główna mieści się w budynku mieszkalnym.

ddjd78x

Podziel się opinią

Share
ddjd78x
ddjd78x