Trwa ładowanie...
d2t6rz0

Rozpoczęła się 33. Radomska Wiosna Literacka

d2t6rz0
d2t6rz0

* Józef Hen , Andrzej Pilipiuk i Piotr Paziński znaleźli się w gronie pisarzy zaproszonych na Radomską Wiosnę Literacką. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek. * Organizatorem imprezy, która potrwa do piątku, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

Według Ilony Michalskiej-Masiarz z działu promocji książki biblioteki, od lat dużym zainteresowaniem miłośników literatury cieszą się spotkania ze znanymi autorami.

W tym roku wśród zaproszonych gości są m.in. Józef Hen pisarz, scenarzysta, reżyser filmowy, ubiegłoroczny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy; Andrzej Pilipiuk - jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy, zdobywca najważniejszej polskiej nagrody dla twórców tego gatunku - literackiej nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz Piotr Paziński , pisarz młodego pokolenia, który w 2009 roku zdobył Paszport Polityki za książkę Pensjonat .

Czytelnicy będą też mieli okazję spotkać się z Elżbietą Moczarską, córką Kazimierza Moczarskiego, która od lat zajmuje się sprawami związanymi z książką ojca Rozmowy z katem .

d2t6rz0

Jak podkreśla Michalska-Masiarz, to z m.in. z archiwum Elżbiety Moczarskiej korzystała Anna Macewicz przy pisaniu biografii jej ojca, wydanej w ubiegłym roku przez Wydawnictwo Znak.

Podczas tegorocznej „Wiosny” zaplanowano też wiele spotkań adresowanych do dzieci i młodzieży.
- Chcemy poprzez spotkania z autorami, którzy opowiedzą o swojej twórczości, przekonać młodych czytelników, że czytanie nie jest nudne, że jest nawet ciekawsze od gier komputerowych - stwierdziła Michalska-Masiarz.

Do Radomia przyjedzie m.in. jedna z najpopularniejszych autorek książek dla młodych czytelników Ewa Nowak, która w ub. roku za powieść Bardzo biała wrona otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Tegorocznej Radomskiej Wiośnie Literackiej towarzyszyć będą także koncerty, spotkania poetyckie, a także wystawa twórczości malarskiej radomskiego artysty Andrzeja Minajewa.

d2t6rz0

Radomska Wiosna Literacka jest imprezą o wieloletniej tradycji. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1974 roku. Głównym celem imprezy jest promocja literatury przez bezpośredni kontakt z twórcami. W Radomiu gościli m.in. Marek Nowakowski , Ryszard Kapuściński , Olga Tokarczuk , Wojciech Tochman , Wiesław Myśliwski .

Impreza jest częścią projektu „Radomskie spotkania z literaturą”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mecenat 2010. Upowszechnianie i promocja czytelnictwa”.

d2t6rz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6rz0