Trwa ładowanie...
nagrody
23-04-2010 13:51

Rozdano Pomorskie Nagrody Artystyczne za 2007 rok

Rozdano Pomorskie Nagrody Artystyczne za 2007 rokŹródło: Inne
d58f53s
d58f53s

* Stefan Chwin został tegorocznym laureatem Pomorskich Nagród Artystycznych za całokształt twórczości. Nagrody rozdano w sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.*

Podczas uroczystości wręczono trzy nagrody za kreacje artystyczne w dowolnej dziedzinie kultury i sztuki. Otrzymali je: Leszek Kułakowski - za Mszę Ubogiego Serca Missa Miseri Cordis, kompozycję dedykowaną Janowi Pawłowi II; Konrad Mielnik - za pomysł, stworzenie i kształt artystyczny Gdańskiego Festiwalu Muzycznego oraz Andrzej Dyakowski wraz z zespołem za zaprojektowanie i wykonanie monumentalnego malowidła na ścianie budynku obok pomnika Heweliusza w Gdańsku.

Laureaci z rąk marszałka pomorskiego Jana Kozłowskiego, jako fundatora Pomorskiej Nagrody Artystycznej, otrzymali statuetki Gryfa Pomorskiego i po 15 tys. zł.

W kategorii „Pomorska nadzieja artystyczna” zwycięzcą został Adam Palka absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, śpiewak i wiolonczelista. Jako nagrodę otrzymał 10 tys. zł. Nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. za całokształt twórczości wyróżniony został pisarz i profesor literatury Uniwersytetu Gdańskiego Stefan Chwin .

Kandydatury do Pomorskiej Nagrody Artystycznej proponują środowiska twórcze, instytucje kulturalne, uczelnie wyższe, media i samorządy.

d58f53s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58f53s