Trwa ładowanie...

Rowling napisała książkę dla dorosłych

Autorka słynnych książek o Harrym Potterze Joanne K. Rowling ujawniła, że ukończyła pracę nad swoją najnowszą powieścią. Najnowsza książka jest zatytułowana „Casual Vacancy” i ukaże się na rynku czytelniczym 27 września.

Rowling napisała książkę dla dorosłychŹródło: East News
d4jc53j
d4jc53j

Autorka słynnych książek o Harrym Potterze Joanne K. Rowling ujawniła, że ukończyła pracę nad swoją najnowszą powieścią. Najnowsza książka jest zatytułowana Casual Vacancy i ukaże się na rynku czytelniczym 27 września. W lutym pisarka ujawniła, że pracuje nad nową książką, która ma być zupełnie inna tematycznie niż przygody młodego, dobrze zapowiadającego się czarodzieja z Hogwarts, które przyniosły jej sławę i pieniądze.

„Casual Vacancy” (w wolnym przekładzie „Praca dostępna dorywczo lub sezonowo”) będzie dostępna w różnych formatach: tradycyjnym książkowym w twardej okładce, w wersji elektronicznej (e-book), jako CD oraz jako audiobook (książka mówiona).

Wydawcą nie będzie dotychczasowy wydawca Harry'ego Pottera – Bloomsbury Publishing, lecz firma Little, Brown & Co.

Według BBC powołującego się na wydawcę,* tematem książki jest nieoczekiwana śmierć Barry Fairweathera, która wstrząsnęłamieszkańcami Pagford*– idyllicznej wsi, w której centralny plac wykładany jest brukowaną kostką, a głównym punktem odniesienia jest stare opactwo. Za tą cukierkowatą fasadą kryją się różne konflikty.

O intrydze wydawca mówi, że jest utrzymana w konwencji „czarnego humoru, prowokuje do myślenia i jest nieustannie zaskakująca”.

Pisarka ze swej strony powiedziała, że czytelniczy sukces Harry'ego Pottera (ponad 450 mln egzemplarzy) „dał jej swobodę do literackich eksperymentów”.

d4jc53j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jc53j