Trwa ładowanie...

Rok 2008 Europejskim Rokiem Dialogu

Rok 2008 Europejskim Rokiem DialoguŹródło: Inne
d1lgrvf
d1lgrvf

Komisja Europejska chce, by Europejczycy byli bardziej otwarci na świat i różnorodność kulturową, dlatego zaproponowała, by rok 2008 był Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego.

Na akcje, programy i projekty związane z tą inicjatywą (m.in. festiwale, kampanie promocyjne, imprezy sportowe) ma zostać przeznaczonych 10 milionów euro.

Celem Roku ma być m.in. promowanie różnorodności kulturowej i językowej.KE chce zachęcić poszczególne kraje członkowskie, miasta a także m.in. młodych ludzi do wzajemnego poznawania swoich tradycji, historii i dokonań. Chce też, by wspólnie przygotowywały akcje, różnego rodzaju programy związane np. z edukacją czy sportem.

Jak podkreślił inicjator propozycji unijny komisarz ds. edukacji, kształcenia, kultury i wielojęzyczności Jan Figel, dzięki rozszerzeniu się Unii, mobilności rynku, podróżom Europejczycy coraz częściej stykają się z różnymi kulturami, religiami i grupami etnicznymi - nie tylko na swoim kontynencie, ale też na całym świecie.

– Dialog jest więc niezbędnym narzędziem w kształtowaniu bliskich więzi pomiędzy zarówno mieszkańcami Europy, jak i kulturami ich krajów – zaznaczył komisarz.

d1lgrvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lgrvf