Trwa ładowanie...

Rock opera „Krzyżacy” niemal gotowa

Share
Rock opera „Krzyżacy” niemal gotowa
Źródło: Książki WP
d14bmba

Artur Gadowski w roli Jagiełły, Paweł Kukiz jako Konrad von Jungingen. Na półmetku są już prace nad rock operą „Krzyżacy”. Premiera 30 grudnia w stołecznej Sali Kongresowej, zapowiada „Życie Warszawy”.

- Krzyżacy Henryka Sienkiewicza to dobry materiał na musical. Żywa akcja, wyraziste postaci, emocje... Porównałbym z Nędznikami Victora Hugoa , chociaż o powtórzeniu sukcesu Shonberga i Boublila trudno marzyć - przekonuje Jacek Korczakowski, autor tekstów do spektaklu.

Autorzy i aktorzy pracują w pośpiechu. 30 grudnia to bowiem dosłownie ostatni moment, żeby rock operę wpisać w obchody jubileuszu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.

d14bmba

- Zdążymy. Mamy już 23 z 24 utworów. Brakuje nam tylko songu Władysława Jagiełły. Udało nam się˙nagrać już też część materiału, który później ukaże się na płycie. Prace trwają, ale idą sprawnie - przekonuje autor scenariusza i reżyser Marcin Kołaczkowski.

Widowisko nie ma być próbą przywołania atmosfery powieści czy filmu. Nie będzie przedstawieniem historycznym, lecz współczesną rock operą, w której - jak przyznają autorzy - łatwo będzie odnaleźć ducha takich przedsięwzięć jak „Jesus Christ Superstar” czy „We Will Rock You”. Aktorzy wystąpią we współczesnych kostiumach, nowoczesna będzie też choreografia, opracowana przez Agnieszkę Glińską z krakowskiego Art Color Balet.

d14bmba

Podziel się opinią

Share
d14bmba
d14bmba