Trwa ładowanie...

Robert Harris: Polański kończy swój nowy film z celi

Robert Harris: Polański kończy swój nowy film z celiŹródło: Inne
d3ftg8f
d3ftg8f

Roman Polański dopracowuje swój najnowszy film, thriller „The Ghost”, z celi aresztu w Szwajcarii - powiedział jego przyjaciel i autor książki, na postawie której nakręcono film, Robert Harris na Festiwalu Literackim dziennika „Time” w Cheltenham.

Harris , który jest także autorem scenariusza do „The Ghost”, powiedział, że Polański podejmuje ostatnie decyzje dotyczące filmu, aby był on gotowy na premierę podczas berlińskiego festiwalu filmowego w lutym. Niedawno udzielił instrukcji dotyczących ścieżki muzycznej kompozytorowi Alexandre'owi Desplatowi, znanemu m.in. z muzyki do filmów „Królowa” i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” - relacjonuje słowa Harrisa środowy „Times”.

* Harris powiedział, że „The Ghost” zostanie ukończony zgodnie z życzeniami Polańskiego.* Ostatnie zdjęcia do filmu reżyser nakręcił w dniu swego zatrzymania 26 września.

- Polański może przekazywać swoje życzenia z celi. Zdaje się, że nie może telefonować, ale jest w stanie się komunikować. Inną sprawą są opinie ludzi na temat filmu. Nie wiem, czy będą w stanie wznieść się ponad okoliczności, w których reżyser się obecnie znajduje. Sprawdzimy w stopniu ekstremalnym tezę, że nie ma czegoś takiego jak zła reklama - dodał Harris .

d3ftg8f

Powiedział, że nie usprawiedliwia przewinienia Polańskiego, ale uważa, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż przedstawiają to niektórzy komentatorzy.
- Nie pozostawiono mu specjalnie innych możliwości niż ucieczka. Bardzo dobrze go poznałem. On poznał moje dzieci. Ja znam jego dzieci. Praktycznie od 32 lat był na zwolnieniu warunkowym. I teraz zrobiono mu coś takiego... wydaje mi się to niesprawiedliwe, zwłaszcza że sama ofiara mówi, że nie chce, by był już ścigany - zaznaczył Harris .

Dodał, że nie obawia się, iż jego własna reputacja ucierpi na powiązaniach z Polańskim, i ma tylko nadzieję, że jego przyjacielowi będzie wolno walczyć z wnioskiem o ekstradycję spoza więzienia, by móc widywać się z rodziną.
- Takie procedury ciągną się miesiącami. Ale on jest twardy. Jeśli ktoś zdołałby to przetrwać, to właśnie on - zaznaczył Harris .

W filmie „The Ghost” występują m.in. Pierce Brosnan i Ewan McGregor

d3ftg8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ftg8f