Trwa ładowanie...

Reżyserzy piszą

Reżyserzy pisząŹródło: Inne
d4cd95j
d4cd95j

Rebis kontynuuje wydawanie książek wybitnych amerykańskich reżyserów.

Na koniec listopada 2007 planowana jest premiera książki W pogoni za wielką rybą Davida Lyncha , a wiosną 2008 na polskim rynku pojawi się pierwszy od 25 lat zbiór opowiadań Woody'ego Allena zatytułowany „Mere anarchy”.

Książka Allena wydana w Stanach Zjednoczonych przez Random House trafiła już do księgarń i natychmiast wywołała ożywioną dyskusję wśród krytyków literackich i filmowych. Zawiera 18 opowiadań, z czego 10 było już wcześniej publikowanych na łamach tygodnika „The New Yorker”. Zbiór opowiadań Allena to oczywiście przejaw wyrafinowanej satyry na wszelkiego rodzaju pompatyczność i bezlitosna rozprawa z obłudą ludzi pracujących w przemyśle rozrywkowym. Allen wykorzystuje autentyczne informacje i zabarwia je absurdalnym, charakterystycznym dla siebie humorem.

* W pogoni za wielką rybą to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po twórczej metodzie Lyncha .* W krótkich rozdziałach autor opisuje proces powstawania swych pomysłów – mówi, skąd się biorą, jak je przetwarza i które najbardziej do niego przemawiają, a zwłaszcza, jak wprowadza je w życie i zaraża nimi współpracowników. Ta książka to kopalnia wiedzy dla miłośników dzieł Lyncha , pragnących lepiej zrozumieć jego twórczość.

d4cd95j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cd95j