Trwa ładowanie...
d1u6k3e

Reymontówka wyremontowana

d1u6k3e
d1u6k3e

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze był gwiazdą tegorocznej Majówki w Reymontówce dorocznej imprezy organizowanej w Domu Pracy Twórczej w Chlewiskach k. Siedlec.

Tegoroczna Majówka odbyła się w roku rocznic: dwustulecia istnienia dworu i 140-lecia urodzin noblisty. Była też połączona z oficjalnym otwarciem Dworku po gruntownym remoncie. Reymontówka dysponuje pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi, parkiem, kortami i stadniną koni. Odbywają się tu zajęcia z języków obcych, prowadzone m.in. przez Amerykanów z organizacji Global Volunteers, koncerty i wystawy oraz plenery malarskie i rzeźbiarskie.

Podczas Majówki wystąpiły dzieci z okolicznych szkół i zespoły ludowe z powiatu siedleckiego. Był kiermasz rękodzieła oraz stoiska z pamiątkami. Odsłonięto i poświęcono również popiersie Władysława Reymonta . Zaproszeni goście - zasłużeni dla placówki otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Na uroczystość przybyły córki ostatnich właścicieli dworku Maria i Teresa Tymienieckie.

Dwór zwany Reymontówką zakupiła wraz z gruntami wdowa po Władysławie Reymoncie - Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy z nagrody Nobla za powieść Chłopi . Za rządów Aurelii Reymontowej Chlewiska przeżywały czasy świetności. Jako Dom Pracy Twórczej obiekt służy od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

d1u6k3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6k3e