Trwa ładowanie...

Rekordowe czytanie wiersza ks. Jana Twardowskiego

W niedzielę, 21 czerwca o godzinie 15.15, na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się próba ustanowienia rekordu Polski,  polegająca na jednoczesnym przeczytaniu na głos wiersza ks. Jana Twardowskiego przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to jest częścią oficjalnych obchodów 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego – Słowo Zabiera Głos.

Rekordowe czytanie wiersza ks. Jana TwardowskiegoŹródło: Materiały prasowe
d1rptb6
d1rptb6

W niedzielę, 21 czerwca o godzinie 15.15, na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się próba ustanowienia rekordu Polski, polegająca na jednoczesnym przeczytaniu na głos wiersza ks. Jana Twardowskiego przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to jest częścią oficjalnych obchodów 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego – Słowo Zabiera Głos.

W próbie ustanowienia rekordu może wziąć udział każdy, kto przygotuje wiersz pt. „Jest [Jest jeszcze taka miłość…]” i przyjdzie około godziny 14.30 na plac Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. W biciu rekordu wezmą też udział uczniowie szkół im. ks. Jana Twardowskiego z całej Polski, którzy tego dnia zjadą do Warszawy – swój udział potwierdziło ok. 1 tys. uczniów z 56 szkół, w tym 56 delegacji ze sztandarami szkolnymi.

W ramach obchodów urodzin Poety, tego dnia zostanie też odprawiona msza w Świątyni Opatrzności Bożej, którą będzie celebrował ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Swoją obecność na uroczystości potwierdzili: Anna Komorowska, Małżonka prezydenta RP, Hanna Gronkiewicz-Waltz Przezydent M.St. Warszawy, Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, Dorota Sokołowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, Katarzyna Góralska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty i Mirosław Krusiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

Program wydarzenia w dniu 21. czerwca 2015 roku prezentuje się następująco:

13.00 - 14.00 Msza Święta

14.15 Krystyna Tkacz "Poezja muzyką malowana" - spektakl słowno – muzyczny

15.15 Akcja "Kwadrans po Trzeciej" - bicie Rekordu Polski

15.30 -16.00 spotkanie integracyjne dla szkół

d1rptb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rptb6