Trwa ładowanie...
aukcja
11-05-2010 12:47

Rekordowa cena wywoławcza domu, w którym tworzył Truman Capote

Rekordowa cena wywoławcza domu, w którym tworzył Truman Capote 

Rekordowa cena wywoławcza domu, w którym tworzył Truman CapoteŹródło: Książki WP
d9krrrg
d9krrrg

Rezydencja w Brooklynie, w której mieszkał i tworzył Truman Capote , została w poniedziałek wystawiona na sprzedaż. Nieruchomość osiągnęła rekordową w tej dzielnicy cenę wywoławczą 18 mln dolarów - poinformowała lokalna prasa.

Za taką kwotę można nabyć nowojorską rezydencję, w skład której wchodzi m.in. 11 sypialni z kominkami, piwnica na wina oraz ogród o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych. - Ten dom można porównać do wiejskiej posiadłości w samym sercu Nowego Jorku - zachwalała nieruchomość Karen Heyman z nowojorskiego oddziału domu aukcyjnego Sotheby's.

Zbudowana w 1839 roku rezydencja w ciągu ostatnich 70 lat trzykrotnie była wystawiana na sprzedaż. W latach 50. należała do Olivera Smitha, twórcy scenografii do musicali wystawianych na Broadwayu, m.in. do „West Side Story”. W 1955 roku Smith wynajął apartament w piwnicy Trumanowi Capote , który mieszkał w nim przez 10 lat. To właśnie tam powstały takie dzieła pisarza jak Z zimną krwią czy Śniadanie u Tiffany'ego .

Lokalna prasa informuje, że pod nieobecność Smitha Capote organizował w rezydencji ekstrawaganckie przyjęcia, podczas których przechwalał się, że to on jest właścicielem nieruchomości.

Choć cena rezydencji jest wygórowana, to nie przewyższa ona 40 mln dolarów, które zapłaciła w ostatnim czasie Madonna za mieszkanie na Manhattanie z widokiem na Central Park.

d9krrrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9krrrg