Trwa ładowanie...
d109t0j
red rising

''Red Rising: Złoty syn'' z nagrodą Best Science Fiction

Drageus Publishing House, polski wydawca książek z cyklu "Red Rising" autorstwa Pierce'a Browna, poinformował, że drugi tom cyklu: „Red Rising: Złoty syn”, zdobyła tytuł książki roku w plebiscycie na portalu Goodreads Choice Awards 2015 w kategorii Best Science Fiction.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Red Rising: Złoty syn'' z nagrodą Best Science Fiction
(Materiały wydawcy)
d109t0j

Drageus Publishing House, polski wydawca książek z cyklu "Red Rising" autorstwa Pierce'a Browna , poinformował, że drugi tom cyklu: „Red Rising: Złoty syn”, zdobyła tytuł książki roku w plebiscycie na portalu Goodreads Choice Awards 2015 w kategorii Best Science Fiction.

W plebiscycie oddano w sumie ponad 3 miliony głosów, w tym ponad 140 tysięcy w kategorii Best Science Fiction. Na „Złotego syna” głosowało ponad 32 tysiące czytelników, to znaczy dwukrotnie więcej niż na kolejną książkę w kategorii. Powieść Browna pokonała dzieła takich autorów jak Margaret Atwood, Neal Stephenson czy James S.A. Corey.

"Red Rising: Złoty syn" opowiada historię Darrowa au Andromedusa, sławnego absolwenta Instytutu Marsa, który wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję – próbuje osłabić Złotych tyranów od wewnątrz i obalić ich bezwzględne rządy nad ludzkością. Wydaje się, że jest już blisko osiągnięcia celu, gdy ponosi klęskę. Świat Złotych gardzi przegranymi i spycha ich na dno bez litości. Nie ma tu przyjaźni, lecz tylko sojusze – dawni bracia stają się wrogami, a śmiertelni wrogowie aliantami. Darrow boleśnie się o tym przekona. Czy uda mu się podnieść? Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy też stanie się potworem jak inni i polubi okrucieństwo, w którym nauczył się żyć?

Naszą recenzję "Red Rising: Złoty syn" przeczytacie tutaj.

d109t0j

Podziel się opinią

Share

d109t0j

d109t0j