Trwa ładowanie...

Randy Pausch nie żyje

Randy Pausch profesor Carnegie Mellon University, który zainspirował zarówno swoich studentów jak i miliony studentów na świecie dzięki swojemu sławnemu Ostatniemu wykładowi zmarł 25 lipca tego roku z powodu komplikacji spowodowanych rakiem trzustki. Miał 47 lat.

Randy Pausch nie żyjeŹródło: Wydawnictwo Nowa Proza
d2olowy
d2olowy

Pausch był również współzałożycielem Entertainment Technology Center i prowadził badania, które stworzyły Alice, rewolucyjny sposób nauczania programowania komputerowego. Był ceniony w środowisku akademickim za swoje wyjątkowe interdyscyplinarne podejście łączące ścisłą współpracę artystów, dramaturgów i projektantów z naukowcami informatykami.

Randy Pausch stał się sławny z powodu swojego Ostatniego wykładu. 8 września 2007 roku mając świadomość nieuleczalnej choroby Randy Pausch wygłosił dla audytorium 400 studentów Carnegie Mellon University wykład pod tytułem „Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa”. W swoim głęboko poruszającym i pełnym humoru wykładzie opowiadał jak udało mu się spełnić takie marzenia jak: zostać zawodowym graczem futbolu, doświadczyć stanu nieważkości i pracować dla Disneya.

Podczas wykładu zwrócił uwagę na to, aby szukać w innych ludziach dobra, ciężko pracować, aby przezwyciężyć trudności i żyć pełnią życia.
- Jeśli żyjesz we właściwy sposób, karma sama o siebie zadba. Marzenia same się spełnią - powiedział Pausch . Wideo z nagraniem wykładu pojawiło się na niezliczonych stronach w sieci www i obejrzały go miliony. W ślad za tym przyszły takie programy jak Oprah Winfrey Show, Dzień Dobry Ameryko na ABC i główne wydanie wiadomości Evening News w CBS. Wydana w kwietniu tego roku książka Ostatni wykład napisana wspólnie z Jeffem Zaslowem, dziennikarzem „The Wall Street Journal” stała się bestsellerem, a prawa do jej wydania sprzedano do 16 krajów, w tym również do Polski.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj