Trwa ładowanie...

Przypowieść Mrożka w Krakowie

"Karnawał albo druga żona Adama" - nowy utwór mistrza dramatu, Sławomira Mrożka wystawi jesienią 2013 r. krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego

Przypowieść Mrożka w KrakowieŹródło: PAP/Radek Pietruszka
d1fhhxu
d1fhhxu

"Karnawał albo druga żona Adama" - nowy utwór mistrza dramatu, Sławomira Mrożka wystawi jesienią 2013 r. krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego - informuje "Dziennik Polski".

W maju premierę sztuki szykuje Teatr Polski w Warszawie; w październiku wejdzie ona do repertuaru Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dzieło Mrożka wyreżyseruje w stolicy Małopolski Bogdan Ciosek, który pozostaje w artystycznym kontakcie z autorem. Jak podkreśla dyrektor teatru Krzysztof Orzechowski, wystawienie nowego dramatu Mrożka to wielki zaszczyt.

Akcja dramatu rozgrywa się w Raju, dokładnie 29 czerwca, a więc w dniu, w którym urodził się mistrz polskiej i światowej dramaturgii. Wśród bohaterów sztuki jest tytułowa żona Adama -Lilith, z którą - według mitycznych podań - mężczyzna związał się nim poznał Ewę. Pojawia się też reprezentant Boga - Biskup oraz diabeł.

Kierownik literacki w krakowskim teatrze Anna Burzyńska, która znalazła się w gronie nielicznych czytelników dzieła w Polsce, zdradza, że akcja dramatu rozgrywa się na poziomie dialogów - postaci spotykają się podczas karnawału i ze sobą rozmawiają. To rodzaj przypowieści filozoficznej - stwierdza.

d1fhhxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fhhxu