Trwa ładowanie...
d1vapny

Przygotowania do festiwalu Port Wrocław 2009

d1vapny
d1vapny

Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius uświetni rozpoczynającą się 17 kwietnia 14. edycję festiwalu literackiego Port Wrocław 2009, który potrwa do 19 kwietnia.

Tegoroczna impreza będzie przebiegać pod hasłem „Zaczytać się na zabój”.

- Trzydzieści książek w dwadzieścia cztery godziny. Tyle premier i festiwalowych godzin proponujemy wszystkim rozkochanym w dobrej literaturze - zapowiedział podczas konferencji prasowej w poniedziałek dyrektor festiwalu Artur Burszta.

Wśród zaproszonych gości znajdą się obok polskich poetów, wśród nich m.in. Piotr Sommer , Krystyna Miłobędzka czy Tadeusz Pióro , także Czesi: Michal Ajvaz i Jáchym Topol .

Organizatorzy festiwalu zdecydowali się również poświęcić uwagę nieżyjącym już artystom. Uczestnicy będą mieli okazję zetknąć się m.in. z twórczością: Maurica Blanchota, Ronalda Firbanka czy Philipa Larkina .

d1vapny

W trakcie festiwalu zostanie wręczona Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius. Będzie to druga edycja konkursu, w którym wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: debiut roku, książka roku i nagroda za całokształt twórczości. Ogólna pula nagród przyznawanych laureatom wynosi 170 tys. zł. W tym roku do konkursu zgłoszono 105 książek.

Festiwalowi będzie towarzyszył Salon Polityki, w ramach którego odbędzie się debata pod hasłem: „Barbarzyńcy czy nie? Dwadzieścia lat po przełomie”.

Podsumowaniem najciekawszych wydarzeń literackich ubiegłego roku będą festiwalowe Dożynki 2008.

W ramach imprezy odbędzie się także kolejna edycja turnieju „Nakręcić wiersz”. Organizatorzy przygotowali również Mały Port - propozycję dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy przez cały rok uczestniczyli w prowadzonym przez Biuro Literackie projekcje „Szkoła z poezją”.

d1vapny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vapny