Trwa ładowanie...
d4hwknp
14-08-2013 13:44

Przeczytaj i podaj dalej. Nietypowa promocja polskiej literatury w Kanadzie

Książki autorstwa polskich pisarzy można od tego lata poczytać w 13 kawiarniach w Vancouver. Znalazcy mogą je też zabrać do domu, liczy się tylko to, aby po przeczytaniu przekazali je dalej. Akcję "Book Polishing" zorganizował Konsulat Generalny RP w tym mieście.

d4hwknp
d4hwknp

Książki autorstwa polskich pisarzy można od tego lata poczytać w 13 kawiarniach w Vancouver. Znalazcy mogą je też zabrać do domu, liczy się tylko to, aby po przeczytaniu przekazali je dalej. Akcję "Book Polishing" zorganizował Konsulat Generalny RP w tym mieście.

Idea nieodpłatnego przekazywania książek (bookcrossing) poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych i w miejscach celowo do tego utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) w wielu miastach na świecie zyskała swoich zwolenników. Znalazca książki może ją zabrać, ważne jednak, aby po przeczytaniu przekazał książkę następnej osobie.

Polscy dyplomaci z Vancouver zakupili ponad 70 książek i umieścili je w kilkunastu kawiarniach tego miasta, które są znane ze swojej działalności kulturalnej. Każde z dzieł, wśród których znalazły się m.in. fantastyka Stanisława Lema i reportaże Ryszarda Kapuścińskiego, zawiera ulotkę z informacjami o Polsce, ważnymi adresami www i słowniczkiem podstawowych polskich zwrotów zapisanych fonetycznie.

Na okładce każdej z książek znalazła się też naklejka informująca o akcji oraz indywidualny numer. Dzięki niemu znalazca może prześledzić losy każdego egzemplarza na internetowej stronie społecznościowej www.bookcrossing.com. W serwisie tym można aktualnie śledzić losy ponad 9,7 mln książek, które "podróżują" po 132 krajach świata, a prawie 2 mln osób śledzą ich losy.

Więcej o polskiej akcji można też czytać na stronie www.facebook.com/BookPolishing.

d4hwknp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwknp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj