Trwa ładowanie...
d3xv8a4
10-08-2023 11:54

Proste historyjki o emocjach. Ćwiczenia rozpoznawania i nazywania uczuć okazywanych w różnych sytuacjach społecznych

książka
Oceń jako pierwszy:
d3xv8a4
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Historyjki o emocjach to pomoc przeznaczona do pracy z dziećmi, które mają trudności z roz­poznawaniem i określaniem uczuć innych osób oraz z wyrażaniem tego, co czują, za pomocą mimiki twarzy. Ich prosta forma (krótkie, nieskomplikowane teksty i pozbawione szczegółów rysunki) umożliwi skupienie się na ćwiczeniu nawet dzieciom z problemami w zakresie kompetencji społecznych i komunikacyjnych.
W publikacji położono szczególny nacisk na nazywanie uczuć okazywanych w różnych sytuacjach społecznych. Pracując z książką, dziecko powinno zauważyć, że w jednym miejscu, na przykład w domu, szkole czy sklepie, może czuć rozmaite emocje, w zależności od sytuacji, w której się znalazło.
Na każdej rozkładówce przedstawiono cztery sytuacje, które mogą się wydarzyć w jednym miejscu i z którymi łączą się odmienne emocje. Omówione zostały przestrzenie interakcji społecznych, doskonale znane z codziennych aktywności najmłodszych, takie jak dom, szkoła, sklep, restauracja, przychodnia, ulica, kino, zoo, ho­tel, plac zabaw, podwórko, boisko, park czy środki transportu.

Proste historyjki o emocjach. Ćwiczenia rozpoznawania i nazywania uczuć okazywanych w różnych sytuacjach społecznych
Numer ISBN

978-83-8309-125-9

Wymiary

205x293

Liczba stron

40

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xv8a4
d3xv8a4
d3xv8a4
d3xv8a4