Trwa ładowanie...

Prolog: tysiące widzów dzwoniło po programie na policję. "Przeklinali mnie na komendzie"

"997" to kultowy program polskiej telewizji. Prowadzący go przez wiele lat Michał Fajbusiewicz w nowym odcinku "Prologu" opowiedział o kulisach powstawania magazynu kryminalnego.

d11puq7
d11puq7

- Z programem wiązał się problem, o którym rzadko mówię, bo jest wstydliwy - wyznał w "Prologu" Michał Fajbusiewicz.

- W połowie lat 80. obowiązywały niektóre przepisy stanu wojennego. Społeczeństwo było odwrócone od milicji, jeśli chodzi o - kolokwialnie mówiąc - donoszenie. Nasz program spowodował, że ludzie zobaczyli, że można być przydatnym. Że nie pomaga się esbekom, złej milicji, zomowcom, tylko że można pomóc ludziom - wspomina gospodarz kultowego "997".

Twórcy programu współpracowali z policją. Tysiące widzów dzwoniło do warszawskiej komendy z informacjami, które mogły się przydać w śledztwach. I tak się w wielu przypadkach działo.

- Przeklinali mnie na Puławskiej w Komendzie Głównej - opowiada Fajbusiewicz. Dzięki programowi udało się zatrzymać 300 sprawców najcięższych zbrodni.

d11puq7

Cały odcinek najnowszego "Prologu" poniżej:

Po nowości wydawnicze oraz inspirujące rozmowy zapraszamy na stronę Legimi.

d11puq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj