Trwa 艂adowanie...
kultura
23 kwietnia 2010, 13:40

Program edukacyjny Teatru Narodowego w Warszawie

Program edukacyjny Teatru Narodowego w Warszawie殴r贸d艂o: Inne
d2bl827
d2bl827

Warsztaty aktorskie i re偶yserskie, wyk艂ady oraz cykliczne pokazy wybranych spektakli, po艂膮czone z dyskusj膮 znajd膮 si臋 w programie organizowanego przez Teatr Narodowy w sezonie 2007/2008 programu edukacyjnego, skierowanego do uczni贸w szk贸艂 podstawowych, gimnazjalnych i licealnych oraz do student贸w.

Wszyscy ch臋tni kandydaci mog膮 sk艂ada膰 pisemne zg艂oszenia do 30 wrze艣nia. Ci, kt贸rzy zostan膮 wybrani, zostan膮 powiadomieni drog膮 telefoniczn膮 lub poczt膮 elektroniczn膮 najp贸藕niej do 6 pa藕dziernika. Udzia艂 w zaj臋ciach jest bezp艂atny.

Program obejmie cykl wyk艂ad贸w teoretycznych, warsztaty oraz mo偶liwo艣膰 zwiedzania budynku Teatru Narodowego wraz z zapleczem technicznym, w specjalnie zorganizowanych grupach pod opiek膮 przewodnika.

Zaj臋cia teoretyczne podzielone zosta艂y na kilka poziom贸w: ca艂oroczny cykl wyk艂ad贸w, blok pod has艂em Psychoscena oraz okazyjne prelekcje i panele dyskusyjne, towarzysz膮ce teatralnym premierom lub imprezom, organizowanym cyklicznie przez Teatr Narodowy.

d2bl827

Cykl Psychoscena to cykliczne pokazy wybranych z repertuaru Teatru Narodowego spektakli teatralnych, po艂膮czone z dyskusj膮 na temat poruszanej w spektaklu problematyki psychologicznej. Kr贸tkie wprowadzenie do omawianej problematyki wyg艂osz膮 po spektaklu wyk艂adowcy wydzia艂贸w psychologii. Spotkania odbywa膰 si臋 b臋d膮 raz w miesi膮cu od listopada 2007 r. do czerwca 2008 r.

Zaj臋cia praktyczne, czyli warsztaty, b臋d膮 prowadzi膰 znani i do艣wiadczeni praktycy: aktorzy i re偶yserzy wsp贸艂pracuj膮cy z Teatrem Narodowym.

W ramach warsztatu re偶yserskiego uczestnicy projektu b臋d膮 stopniowo poznawa膰 elementy warsztatu re偶ysera: koncepcyjn膮 prac臋 nad scenariuszem, prac臋 z aktorem, scenografem i muzykiem. Warsztaty prowadzi膰 b臋d膮 Maja Kleczewska, Piotr Mikucki, Piotr Cieplak i Jerzy Kalina.

Zaj臋cia aktorskie obejm膮 zar贸wno podstawy pracy nad rol膮, jak i prac臋 z cia艂em, 膰wiczenia z piosenki oraz interpretacji r贸偶nego rodzaju tekst贸w. W艣r贸d prowadz膮cych znale藕li si臋 m.in. Jan Englert, Janusz Gajos i Anna Chodakowska.

d2bl827
Oce艅 jako艣膰 naszego artyku艂u:
Twoja opinia pozwala nam tworzy膰 lepsze tre艣ci.

Komentarze

Trwa 艂adowanie
.
.
.
d2bl827

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie tre艣ci dost臋pnych w niniejszym serwisie - bez wzgl臋du na ich charakter i spos贸b wyra偶enia (w szczeg贸lno艣ci lecz nie wy艂膮cznie: s艂owne, s艂owno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz form臋 (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Sp贸艂ka Akcyjna z siedzib膮 w Warszawie, b臋d膮cej w艂a艣cicielem niniejszego serwisu, bez wzgl臋du na spos贸b ich eksploracji i wykorzystan膮 metod臋 (manualn膮 lub zautomatyzowan膮 technik臋, w tym z u偶yciem program贸w uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powy偶sze zastrze偶enie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu u艂atwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunk贸w umownych lub dozwolonego u偶ytku okre艣lonego przez w艂a艣ciwe przepisy prawa.Szczeg贸艂owa tre艣膰 dotycz膮ca niniejszego zastrze偶enia znajduje si臋tutaj