Trwa ładowanie...

Walczy z nowotworem. Prezydent Duda postanowił pomóc

Dyrektor Łazienek Królewskich, prof. Zbigniew Wawer, zmaga się z nowotworem. Pracownicy muzeum rozpoczęli zbiórkę na jego leczenie.
Share
Prof. Zbigniew Wawer jest chory. Pracownicy muzeum zbierają na jego leczenie
Prof. Zbigniew Wawer jest chory. Pracownicy muzeum zbierają na jego leczenieŹródło: akpa
d32musu

Informacja o chorobie prof. Zbigniewa Wawra pojawiła się w środę wieczorem w mediach społecznościowych warszawskiego muzeum. Jak można przeczytać w facebookowym wpisie, u dyrektora Łazienek Królewskich "zdiagnozowano niedawno złośliwy nowotwór trzustki". Pracownicy placówki postawili pomóc swojemu przełożonemu w potrzebie i zorganizowali charytatywną aukcję, której dochód w całości będzie przeznaczony na sfinansowanie jego leczenia. Na Facebooku Łazienek Królewskich inicjatorzy akcji zachęcają do wzięcia udziału w licytacji, na którą przygotowano ponad 200 przedmiotów.

Wśród nich m.in. obrazy, podarowany przez parę prezydencką zestaw - pióra i broszki czy też książki i albumy. Ceny wywoławcze licytowanych przedmiotów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Nowe twarze TVP

Prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Wawer, z wykształcenia historyk, specjalizuje się w dziedzinie Polskich Sił Zbrojnych. Jest znanym varsavianistą, autorem wielu książek i publikacji na temat historii polskiej wojskowości. Od lat współpracuje z TVP, wspólnie z którą zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych. W marcu 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Łazienki Warszawskie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej był dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego.

d32musu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32musu

Podziel się opinią

Share
d32musu
d32musu