Trwa ładowanie...

Prezydent zadeklarował troskę o sprawy kultury

Share
Prezydent zadeklarował troskę o sprawy kultury
Źródło: wp.pl / Paulina Matysiak
d15cnpn

Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczania twórcom kultury odznaczeń państwowych na Wawelu zadeklarował, że w jego prezydenturze "troska o sprawy kultury zajmować będzie bardzo ważne miejsce".

W wystąpieniu prezydenta, które z powodu niedyspozycji głosowej Bronisława Komorowskiego odczytał prezydencki doradca Tomasz Nałęcz, szef państwa napisał, że "drzwi Pałacu Prezydenckiego stać będą zawsze otworem przed środowiskiem twórców".

"Będę z jak największą uwagą wsłuchiwał się w państwa głos, podnoszone przez państwa problemy czy proponowane przez państwa rozwiązania" - zadeklarował Komorowski.

d15cnpn

Podkreślił, że państwo ma w dziedzinie kultury obowiązki fundamentalne, o których nie wolno państwu zapominać. Z drugiej strony - jak zauważył prezydent - mimo ogromnych przemian Polska wciąż nie należy do najzamożniejszych krajów Europy, dlatego i w tej dziedzinie państwo nasze wciąż jeszcze musi mierzyć zamiary podług sił.

Zdaniem głowy państwa, wsparcie dla ludzi kultury nie może się jednak ograniczać do kwestii finansowych. Należy też mieć na uwadze takie kwestie, jak edukacja młodych Polaków oraz wybór właściwych i skutecznych dróg promocji polskiej kultury.

Na wasze komentarze i uwagi czekamy nie tylko tutaj, ale także na naszym profilu na Facebooku: tutaj !

d15cnpn

Podziel się opinią

Share
d15cnpn
d15cnpn