Trwa ładowanie...
rosja
23-04-2010 13:37

Premiera sztuki „Osaczeni” w łódzkim Teatrze im. Jaracza

Premiera sztuki „Osaczeni” w łódzkim Teatrze im. JaraczaŹródło: Inne
d126p6j
d126p6j

Polska premiera sztuki „Osaczeni” młodego rosyjskiego dramaturga i poety Władimira Zujewa odbyła się w sobotę na kameralnej scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Reżyserem przedstawienia jest Małgorzata Bogajewska.

Sztuka opowiada o rosyjskim żołnierzu-najemniku, który po powrocie z wojny w Czeczenii odwiedza dawnego przyjaciela i kolegę z osiedla. Piją alkohol, ożywają wojenne wspomnienia. Główny bohater, mając ciągłe poczucie zagrożenia, sieje postrach w swoim środowisku; atakuje, by uprzedzić domniemany atak.

W przedstawieniu występują: Sambor Czarnota, Kamil Maćkowiak i Dobromir Dymecki. Autorem scenografii jest Maciej Chojnacki.

Autor sztuki, 31-letni Władimir Zujew, to rosyjski poeta, muzyk i dramatopisarz. Studiował w Państwowym Instytucie Teatralnym w Jekaterynburgu. Jest autorem tomu wierszy i dramatów, wydał dwie płyty z własnymi piosenkami. Brał udział w koncertach dla żołnierzy rosyjskich na terytorium Czeczenii.

Za sztukę „Osaczeni” w 2004 roku Zujew otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu dramaturgii Nowyj Stil w Nowosybirsku.

d126p6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d126p6j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj