Trwa ładowanie...

Prawnicy czytają bajki

„Zaczarowane historie” i „Czy znacie Wróżkę – Czarownicę” to dwa audiobooki, które w ramach akcji charytatywnej Fundacji Między Niebem a Ziemią, przeczytali wybitni polscy prawnicy, wśród nich m.in.: prof. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. Stanisław Sołtysiński, mec. Beata Gessel, mec. Piotr Schramm, mec. Paweł Dębowski, mec. Krzysztof Wierzbowski i wielu innych.

Prawnicy czytają bajkiŹródło: Materiały prasowe
d2uyb2v
d2uyb2v

Pomiędzy Niebem, a Ziemią są dzieci.
* Śmiertelnie lub nieuleczalnie chore.*
* Dziś, tu na Ziemi możemy zrobić*

dla nich wiele – przychylić im Nieba.

* „Zaczarowane historie” i „Czy znacie Wróżkę – Czarownicę” to dwa audiobooki, które w ramach akcji charytatywnej Fundacji Między Niebem a Ziemią, przeczytali wybitni polscy prawnicy, wśród nich m.in.: prof. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. Stanisław Sołtysiński, mec. Beata Gessel, mec. Piotr Schramm, mec. Paweł Dębowski, mec. Krzysztof Wierzbowski i wielu innych.*

Początkowo mieliśmy nagrać tylko „Zaczarowane historie”, ale stała się rzecz niezwykła. Gdy prawnicy dowiedzieli się, że w tym roku będziemy nagrywać bajki, zaczęli przysyłać maile z deklaracjami udziału. Zdarzało się, że pisali: „(…) ja chciałbym być nawet szumem drzew, albo mógłbym piszczeć jak myszka, byleby wziąć w tym udział”. Chętnych było więcej niż ról, dlatego w rezultacie nagraliśmy dwie bajki - tłumaczy mec. Sylwia Zarzycka, założycielka i prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią.

d2uyb2v

Bajki czytane przez gwiazdy palestry, pochodzą z dwóch szczególnych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci, wydanych przez wydawnictwo Bajka. "Zaczarowane Historie" Marii Ewy Letki i "Czy znacie Wróżkę - Czarownicę?" Elżbiety Pałysz, pozwoliły prawnikom wcielić się w rozmaite role - kotów, smoków, wróżek i strzyg.

Wstępy do bajek czyta dziennikarka Marzena Rogalska, a muzykę skomponował Piotr Rubik.

To było wspaniałe doświadczenie. Pierwszy raz się spotkałem z prawnikami, którzy czytają bajki. Zawsze „opowiadają je w sądzie”, a tu… Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tak wspaniałej inicjatywie. Wyjątkowi ludzie – wspomina kompozytor Piotr Rubik. Nagranie odbyło się w Studio Teatru Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, reżyserował dyrektor teatru, Janusz Kukuła.

Czy można połączyć działalność na rzecz dzieciaków z doskonałą zabawą? Ten projekt pokazuje że tak! Działania fundacji dają dowód na to, że wokół słusznych idei można zebrać grono niezwykłych ludzi, których zaangażowanie przerasta konkurencyjność rynkową. Do tej pory przeciwnicy z sal sadowych, w bajkach fundacji zostają przyjaciółmi lub wspólnie zasiadają na tronie.

d2uyb2v

Każdy z nas, przez udział w tej akcji czuje się obdarowany. Warto dodać, że to co robi Fundacja jest też dobre i ważne dla naszego środowiska. Z jednymi dzięki temu spotykamy się na zupełnie innej, fajnej płaszczyźnie, z innymi w ogóle pewnie nie mieli byśmy miłej okazji się spotkać, gdyby nie projekty Fundacji - mówi mec. Krzysztof Wierzbowski.

A wszystko po to, by kilkadziesiąt rodzin mogło godnie żyć, walcząc o zdrowie i życie dzieci. Sama inicjatywna bardzo szlachetna. Zawsze podziwiam ludzi, którzy znajdują czas i tak głęboko potrafią zaangażować się w rzeczy tak trudne. To nie jest Fundacja, która zbiera na odnowę zabytków Krakowa, czy Uniwersytet Jagielloński, to jest stykanie się z ludzkimi dramatami życiowymi. Myślę, że jest bardziej cenna, niż tylko zbieranie pieniędzy – opowiada prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Wszystkie osoby biorące udział w tym projekcie pracowały charytatywnie. Audiobooki będzie można kupić od 4 grudnia przy kasach w salonach EMPIK w całej Polsce. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Między Niebem a Ziemią.

Część audiobooków oraz książek zostanie rozdana najuboższym dzieciom w Polsce.

d2uyb2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uyb2v