Trwa ładowanie...

Prapremiera „Przygody fryzjera damskiego” w Teatrze Rozrywki

Prapremiera „Przygody fryzjera damskiego” w Teatrze RozrywkiŹródło: Inne
d171dve
d171dve

Prapremiera komedii kryminalnej „Przygoda fryzjera damskiego” na podstawie niezwykle popularnej powieści Eduardo Mendozy odbędzie się 16 maja w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Śląskie) - podał w poniedziałek impresariat sceny.

Określana jako antykryminał powieść Mendozy przez wiele miesięcy nie schodziła z pierwszych miejsc hiszpańskich bestsellerów i została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę. Jej adaptacji i reżyserii na chorzowskiej scenie podjął się Łukasz Czuj.

Mrocznej i zabawnej opowieści będą towarzyszyć songi napisane przez Michała Chludzińskiego z muzyką znanego z zespołu Ich Troje kompozytora Jacka Łągwy.

Miejscem akcji jest Barcelona. Tytułowy fryzjer, który rozwiązuje kryminalną zagadkę, to szachraj. Pojawia się też plejada innych ciekawych postaci - nostalgiczna kochanka, jej głupkowaty mąż, zadufany w sobie prezydent Barcelony, nieuczciwy adwokat, czy potulny jak owieczka afrykański ochroniarz. Są ciemne interesy, nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi, śledztwa, przebieranki i szalone qui pro quo.

d171dve

W roli Damskiego Fryzjera zobaczymy Artura Święsa, Reinony - Marię Meyer, Arderiu - Jacentego Jędrusika, zaś prezydenta Barcelony - Elżbietę Okupską.

Jak podkreślają realizatorzy, urągająca zasadom logiki intryga była dla Mendozy jedynie pretekstem dla ostrej krytyki świata polityki i biznesu, podejrzanych interesów i mafijnych układów. Autor nie zostawia suchej nitki na przedstawicielach władzy, sądach, policji, biznesmenach, kobietach i mężczyznach - mądrych, głupich, brzydkich i pięknych, czyniąc to jednak z inteligentnym, absurdalnym poczuciem humoru.

d171dve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d171dve