Trwa ładowanie...

POZNAŃ: Spotkanie z Oscarem Brenifierem

Oscar Brenifier - doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest m. in. autorem serii L’Apprenti philosophe (Uczeń Filozofa), podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat (Nauczanie poprzez debatę) oraz książki Contes philosophiques (Bajki filozoficzne).

POZNAŃ: Spotkanie z Oscarem BrenifieremŹródło: Materiały prasowe
dwsr62j
dwsr62j

Autor książek z serii Dzieci Filozofują Oscar Brenifier w Polsce! 26.02-2.03.2014

POZNAŃ 28 lutego (piątek)

13:00 Dzieci Filozofują – spotkanie i warsztaty dla nauczycieli w ramach XVIII Targów Edukacyjnych

MTP, ul. Głogowska, pawilon 15, sala 1c – wstęp wolny – ZAPISY: tel. 61-858-47-31 lub 508-381-771

17:30 Spotkanie autorskie w Bibliotece Raczyńskich

prowadzenie: Agnieszka Cienciała

dwsr62j

plac Wolności 19 – wstęp wolny

POZNAŃ 1 marca (sobota)

10:00 Why did we kill Socrates? – Oscar Brenifier na TEDxPoznań

Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 – wstęp 30 zł – ZAPISY: www.tedxpoznan.pl

POZNAŃ 2 marca (niedziela) wydarzenia towarzyszące, bez udziału Oscara Brenifiera

10:30 Warsztaty dla dzieci z książką Uczucia, co to takiego?

12:00 Warsztaty dla dzieci z książką Życie, co to takiego?

CK Zamek, Bawialnia, ul. św. Marcin 80/82 – wstęp wolny – ZAPISY: www.tedxpoznan.pl

Doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest m. in. autorem serii L’Apprenti philosophe (Uczeń Filozofa), podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat (Nauczanie poprzez debatę) oraz książki Contes philosophiques (Bajki filozoficzne). W Polsce opublikował wcześniej dwa tytuły adresowane do młodego czytelnika – Szczęście według Niny oraz Prawda według Niny. Od 2013 roku na dziecięcym kanale telewizyjnym Polsat JimJam codziennie nadawany jest serial Hugo, co to znaczy?, stworzony w oparciu o jego książki. Strona internetowa: www.brenifier.com

dwsr62j

Seria Dzieci Filozofują

Seria skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia.

dwsr62j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsr62j