Trwa ładowanie...

Znamy datę pogrzebu. Franciszek Majewski zmarł w wieku 20 lat

26 marca zmarł Franciszek Majewski. Prezenter i dziennikarz muzyczny miał zaledwie 20 lat. Ks. Andrzej Luter na Facebooku poinformował właśnie o jego pogrzebie.
Share
Franciszek Majewski był synem dziennikarza Piotra Majewskiego
Franciszek Majewski był synem dziennikarza Piotra MajewskiegoŹródło: fot. Facebook
ditb680

Franciszek Majewski był synem dziennikarza Piotra Majewskiego oraz wnukiem Czesława Majewskiego, zapamiętanego ze słynnego Kabaretu Olgi Lipińskiej. 20-latek od lat zmagał się z chorobą. Poruszał się na wózku. Nie przeszkadzało mu to jednak w realizowaniu pasji. Zaczynał od Radia Płock. Później trafił do RadioSpacji, gdzie prowadził dwie audycje: "Przy mikrofonie" oraz "Lecimy z domu". "Niezwykła pogoda i hart ducha, poczucie humoru oraz nietuzinkowy poziom inteligencji" – napisał w dniu jego śmierci Paweł Sito, założyciel i dyrektor programowy RadioSpacji.

W czwartek ks. Andrzej Luter, publicysta kwartalnika "Więź", wyjawił na swoim Facebooku datę i miejscu pochówku młodego dziennikarza. "Informuję, że pogrzeb FRANKA MAJEWSKIEGO odbędzie się jutro, w piątek 9 kwietnia. Msza święta pożegnalna w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie rozpocznie się o godzinie 13.00. Po mszy przejazd na cmentarz na Bródnie, gdzie Franek zostanie pochowany. Obowiązują obostrzenia pandemiczne. W kościele może przebywać jedna osoba na 20 m2, co oznacza, że we mszy wewnątrz KŚT może uczestniczyć 26 osób" – czytamy.

Zobacz: Oni odeszli w 2020 roku

Luter dodał, że pozostali przyjaciele Franka i ci, którzy znali go z audycji muzycznych, mogą uczestniczyć we mszy na placu przed kościołem. "Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na uroczystości pogrzebowe, msza będzie także transmitowana na kanale YouTube Kościoła Środowisk Twórczych. Módlcie się za Franka, albo bądźcie z nim dobrą myślą" – zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ditb680

Podziel się opinią

Share
ditb680
ditb680