Trwa ładowanie...

Pozew przeciwko "Dziewczynom z Dubaju" oddalony. Piotr Krysiak triumfuje

Piotr Krysiak, autor kontrowersyjnej książki "Dziewczyny z Dubaju" poinformował, że pozew byłej modelki bielizny, która domagała się zablokowania sprzedaży tytułu, został oddalony.

Książka Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju 2" wywołała sporo kontrowersjiKsiążka Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju 2" wywołała sporo kontrowersjiŹródło: East News
d4kq9si
d4kq9si

W kwietniu tego roku w księgarniach pojawiła się druga część kontrowersyjnego reportażu Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju". Autor opisuje w nim kulisy świata ekskluzywnych prostytutek z Polski, które zarabiały, wyjeżdżając do różnych części świata, w tym do Dubaju. Wśród nich były celebrytki.

Choć Krysiak nie podaje w swojej książce żadnych nazwisk, część osób rozpoznała w niej swoje historie. Jedną z takich osób jest Omenaa Mensah, która podjęła kroki prawne, by zablokować sprzedaż książki. Domagała się od Piotra Krysiaka przeprosin i miliona złotych na cel charytatywny. Okazuje się, że oprócz niej pozew złożyła także inna osoba. Jej wniosek został jednak przez sąd oddalony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dziewczyny z Dubaju" zwiastun

Krysiak zamieścił też zdjęcia fragmentu dokumentu, z którego wynika, że pozew byłej modelki bielizny został oddalony. Zacytował go w treści posta: "Sąd Okręgowy w Warszawie pragnie zaznaczyć, iż wniosek o zabezpieczenie nie zasługiwał na uwzględnienie z uwagi na nieuprawdopodobnienie roszczenia oraz interesu prawnego […]. Z treści wniosku nie wynika natomiast, czego wnioskodawczyni zamierza się domagać. Skoro więc wnioskodawczyni nie sprecyzowała, czego się będzie domagała, to sąd nie jest w stanie ocenić, czy jej roszczenie jest uprawdopodobnione […]".

"Podkreślenia wymaga, także wedle twierdzeń samej wnioskodawczyni, że nie została ona w treści książki pt:"Dziewczyny z Dubaju 2" wymieniona z imienia i nazwiska, a zatem brak jest podstaw do przyjęcia, że literacka postać Julii opisana w publikacji może być utożsamiana z jej osobą, czy też osobami z kręgu jej znajomych czy rodziny, zaś sama wnioskodawczyni nie jest osobą powszechnie znaną czy rozpoznawalną".

d4kq9si
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kq9si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4kq9si