Trwa ładowanie...
d3w780n

Powstał album Homebook Design vol. 5. To kolejna publikacja ukazująca projekty autorstwa słynnych pracowni

Homebook, jako wirtualna przestrzeń tworzona z pasji i potrzeby piękna, ponownie postanowił zaskoczyć swoich czytelników. Na stronach albumu można znaleźćcwnętrza odważne, z temperamentem i pozbawione kompromisów. Takie, obok których - bez względu na preferowany styl wnętrzarski - nie da się przejść obojętnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już piata edycja albumu z fotografiami pięknych wnętrz
To już piata edycja albumu z fotografiami pięknych wnętrz (Materiały prasowe)
d3w780n

Na ponad 250 stronach albumu znalazło się 30 aranżacji mieszkań i domów, które są odpowiedzią na indywidualizm i osobowość ich właścicieli. Każdy z projektów to podróż do świata wysmakowanych zestawień i inspiracyjnych rozwiązań, które pokazują, że funkcjonalnośćmoże swobodnie wychodzić poza utarte, aranżacyjne schematy. Prezentowane przestrzenie różnią się od siebie nie tylko stylem, ale i rozwiązaniami architektonicznymi.

Homebook zajrzał bowiem zarówno do wnętrz usytuowanych w starych kamienicach, jak i do wielkomiejskich apartamentów czy mieszkań powstałych w latach 90. Współcześni architekci śmiało udowadniają, że na wymarzone wnętrza nie ma jednakowej recepty, a to co modne, powinno zawsze iść w parze z ergonomią i stylem życia właścicieli aranżowanych przestrzeni.

Materiały prasowe

W albumie można zobaczyć zatem zarówno najnowsze trendy, nawiązujące do egzotycznych wariacji, śmiałych kolorystycznych kontrastów czy industrialnej estetyki, jak i rozwiązania będące stylowym powrotem do przeszłości. W prezentowanych przestrzeniach nie brakuje bowiem ikon światowego designu, odnowionych przedmiotów z duszą, a nawet wysublimowanych kolekcji sztuki.

d3w780n

Album Homebook Design vol. 5 w jasny sposób pokazuje, jak bardzo na przestrzeni lat Polacy zmienili swój stosunek do aranżowania przestrzeni mieszkalnych. Szablonowe rozwiązania zostały wyparte przez odważne kompozycje, spersonalizowane idee i eklektyczne wnętrzarskie eksperymenty. Na stronach albumu można zobaczyć m.in. zagłówek łóżka zaprojektowany z klasycznych, białych poduszek, które pnąsię aż po sufit, pokój kąpielowy z wannąw kolorze fuksji czy salon urządzony zgodnie z filozofią "wege”.

Materiały prasowe

Warto podkreślić, że każdy z prezentowanych projektów powstał w Polsce, a większość z nich znacznie odbiega od nowoczesnych koncepcji podyktowanych przez surowy minimalizm. Zamiast tego, można spotkać tu indywidualne historie zamknięte we wnętrzach, które z pewnością zapadają w pamięć. Dzięki temu, że niektóre prowokują i mogąbyć uznane za kontrowersyjne, pobudzają do refleksji i wyzwalają emocje, będące świetną inspiracją do tworzenia własnych, niepowtarzalnych aranżacji.

d3w780n

Podziel się opinią

Share

d3w780n

d3w780n