Trwa ładowanie...
d17pelc
podręcznik
23-04-2010 13:43

Powstał pierwszy podręcznik do nauki historii Warmii i Mazur

d17pelc
d17pelc

_Dzieje Warmii i Mazur. Podręcznik dla młodzieży_ - taki tytuł nosi pierwszy podręcznik do nauki historii regionalnej adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych.

Podręcznik napisali historycy i nauczyciele gimnazjów pod redakcją dr Izabeli Lewandowskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

- Potrzeba napisania takiego podręcznika zrodziła się m.in. z tego powodu, że szkoły mają uczyć wedle tzw. ścieżki regionalnej, mają przybliżać uczniom historię, kulturę, obyczaje regionalne, ale dotąd nie powstał żaden podręcznik, który pomagałby w nauczaniu o regionie – powiedziała dr Lewandowska.

Podręcznik do nauki o Warmii i Mazurach składa się z sześciu rozdziałów, każdy z nich opisuje inny okres dziejów regionu - od czasów najdawniejszych, po współczesne. Jest bogato ilustrowany. Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów klas I-III gimnazjów, ale może być także wykorzystywany przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Podręcznik ten uzyskał pozytywną opinię dwóch dydaktyków, którzy są na ministerialnej liście osób uprawnionych do recenzowania podręczników i na tej podstawie może być używany na lekcjach - powiedziała dr Lewandowska.

d17pelc

Elektroniczna wersja podręcznika zostanie zaprezentowana w sobotę nauczycielom woj. warmińsko-mazurskiego, którzy wezmą udział w warsztatach edukacji regionalnej. Drukiem książka ma się ukazać przed wakacjami, będzie kosztować ok. 35 - 40 zł.

- Marzy mi się, by podręcznik ten zakupili dyrektorzy szkół na wyposażenie bibliotek. Wówczas nauczyciele polskiego, kultury, czy historii w razie potrzeby mogliby wypożyczyć książkę i rozdać ją uczniom. Rodzice nie ponosiliby wówczas kosztów potrzebnej przecież edukacji regionalnej - podkreśliła dr Lewandowska.

d17pelc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17pelc