Trwa ładowanie...
miłość
23-04-2010 13:32

Powrót Casanovy

Share
Powrót CasanovyŹródło: Inne
d4huo49

Rok 2006 to wielki powrót Casanovy.

Mamy do dyspozycji dwie historie inspirowane życiem sławnego kochanka. Pierwsza to film „Casanova” z Heathem Ledgerem w roli tytułowej, druga - niezwykła powieść Casanova holenderskiego pisarza Arthura Japina .

Jest to opowieść o miłości i pożądaniu zainspirowana wspomnieniami Giacomo Casanovy. Lucia i Giacomo poznają się w czasie przyjęcia w Pasiano niedaleko Wenecji, zakochują się w sobie i przysięgają dozgonną wierność. Niedługo potem Lucia bez słowa pożegnania znika z życia Casanovy. Wiele lat później obydwoje spotykają się przypadkiem w jednym z amsterdamskich teatrów. On nie wie, że to ona, ponieważ Lucia ukrywa twarz pod welonem, a Casanova próbuje ją uwieść w zwykły dla siebie sposób. Dla Lucii to szokujące spotkanie stanowi okazję do przywołania dawnych wspomnień: młodości w Veneto, krótkiej, ale gwałtownej miłości do Giacoma, straszliwej choroby, jaka ją dotknęła, ucieczki do Amsterdamu i życia na marginesie.

d4huo49

Holenderski pisarz wykreował poruszający obraz niewinności, miłości i poświęcenia, uosabiany przez pierwszą kobietę, która złamała serce słynnego Włocha. Powieść, stopniowo odsłaniająca mroczną tajemnicę, zabiera czytelnika w romantyczną podróż kanałami Amsterdamu i Wenecji. Autor nakreślił portret XVIII wieku ze wszystkimi jego sprzecznościami, ścieraniem się rozumu i instynktu, inteligencji i zmysłowości, myśli i serca.

Kinowy „Casanova” to komedia pomyłek, ze świetną obsadą (Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons), żywa, pełna dowcipu i, co najważniejsze, pokazująca, że nawet największy uwodziciel może oszaleć z miłości.

d4huo49
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4huo49
d4huo49