Trwa ładowanie...
film
23-04-2010 13:53

Powieść Rewers na podstawie scenariusza filmu

Autorem scenariusza filmu „Rewers” obsypanego nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest Andrzej Bart . Na podstawie scenariusza filmu powstała książka pod tym samym tytułem.

Powieść Rewers na podstawie scenariusza filmuŹródło: Inne
d1vlr1m
d1vlr1m

Rewers, najnowsza powieść Andrzeja Barta , ukaże się w październiku nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Warszawa, lata 50. poprzedniego wieku. Sabina dobiega trzydziestki i przez matkę i babkę uważana jest za starą pannę. Pracuje w wydawnictwie i podkochuje się w charyzmatycznym szefie, którego ideą jest oświecanie ludu. Jej rodzina stara się odnaleźć w powojennych realiach. Brat maluje obrazy na zamówienie partii, matka boi się zrobić cokolwiek wbrew zaleceniom władzy. W domu Sabiny pojawiają się kolejni adoratorzy. Ten, którego wybiera, okazuje się kwintesencją wszystkiego, co złe w tamtym świecie. Zmuszona do walki o godność i życie, Sabina zdecyduje się popełnić zbrodnię.

Film „Rwers” w reż. Borysa Lankosza jest niekwestionowanym zwycięzcą podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym najważniejszej – „Złote Lwy” dla najlepszego filmu oraz „Złote Lwy” dla producenta - Jerzego Kapuścińskiego.

Ponadto film nagrodzono za główną rolę kobiecą (dla Agaty Buzek)
, za drugoplanową rolę męską (dla Marcina Dorocińskiego)
, za muzykę do filmu (dla Włodzimierza Pawlika), za charakteryzację (dla Mirosławy Wojtczak, Ludmiły Krawczyk i Waldemara Pokromskiego) oraz za zdjęcia do filmu (dla Marcina Koszałki)
.

Film został oficjalnym kandydatem do Oskara.

d1vlr1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vlr1m