Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
książka
Materiały Prasowe
05-12-2022 13:10

"Portret nieznanej kobiety" - trzymająca w napięciu historia, która rozgrywa się w międzynarodowym środowisku miłośników i znawców dzieł sztuki

Daniel Silva znany jest wielbicielom szpiegowskiej literatury sensacyjnej. Jego cykl o Gabrielu Allonie, szpiegu z licencją na zabijanie, cieszy się niesłabnącą popularnością w wielu krajach świata, a w USA, skąd pochodzi autor, niezmiennie okupuje pierwsze miejsca list bestsellerów. Tym razem Allon postanawia odejść na zasłużoną emeryturę, jednak wkrótce po tej decyzji daje się wciągnąć w niebezpieczny wir międzynarodowej afery dotyczącej handlu sfałszowanymi dziełami sztuki. Jego pasjonująca misja opisana w "Portrecie nieznanej kobiety" ukazuje się w Polsce 23 listopada nakładem wydawnictwa HarperCollins.

Materiał prasowy Harper Collins
 Źródło: materiały partnera
d26ovgr
d26ovgr

O książce:

Legendarny szpieg i konserwator sztuki Gabriel Allon odszedł w końcu z funkcji szefa wywiadu izraelskiego i osiadł w Wenecji – jedynym mieście, w którym zaznał spokoju. Jego piękna żona Chiara przejęła zarządzanie firmą Konserwacja Zabytków Tiepolo, a dwójkę małych dzieci potajemnie zapisali do lokalnej podstawówki. Gabriel całymi dniami szwenda się po uliczkach i kanałach podmokłego miasta, uciekając od demonów ze swojej tragicznej i pełnej przemocy przeszłości. Ale kiedy ekscentryczny londyński marszand Julian Isherwood zwraca się do niego z prośbą o zbadanie okoliczności odkrycia i zyskownej sprzedaży arcydzieła sprzed wieków, Gabriel daje się wciągnąć w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Allon szybko odkrywa, że obraz, o który chodzi – portret nieznanej kobiety rzekomo pędzla Antoona van Dycka – to nieprawdopodobnie udany falsyfikat. Chcąc znaleźć tajemniczego fałszerza i zdemaskować wielomiliardowy przekręt wśród elity świata sztuki, obmyśla jeden z najbardziej wyszukanych podstępów w swojej karierze. Lecz jeśli plan ma się powieść, Gabriel musi się stać lustrzanym odbiciem człowieka, którego szuka, czyli największym fałszerzem sztuki, jakiego widział świat.

Stylowy, wyrafinowany i niezwykle pomysłowy "Portret nieznanej kobiety" to pasjonująca podróż po ciemnej stronie świata, w którym pozbawieni skrupułów marszandzi na co dzień oszukują swoich klientów, a bogaci inwestorzy traktują wielkie dzieła sztuki jak kolejny towar, który można kupować i sprzedawać z zyskiem.

Poczynając od eleganckiego wprowadzenia, aż po nieoczekiwane zwroty akcji w punkcie kulminacyjnym, powieść ta stanowi istny majstersztyk. Jest też kolejnym dowodem na to, że jako autor powieści szpiegowskich i thrillerów Daniel Silva nie ma sobie równych.

d26ovgr

Książce patronują: Wirtualna Polska i lubimyczytac.pl

Materiał prasowy Harper Collins
d26ovgr
d26ovgr